Po godzinach

Polacy zabrali głos. Agata Duda może czuć się zawiedziona, słaby wynik winą męża?

Jak Polacy oceniają swoje pierwsze damy? Faworytką pozostaje Jolanta Kwaśniewska. W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla “Super Expressu” okazało się też, że Agacie Dudzie wiele brakuje do swojej najsłynniejszej poprzedniczki.

Agata Duda ma powody do zmartwień

Polacy twierdzą, że to Jolanta Kwaśniewska była najlepszą pierwszą damą. W badaniu uzyskała aż 51% wszystkich głosów.

Na drugim miejscu uplasowała się Agata Duda, ale z wynikiem tylko 16% głosów respondentów. Podium zamyka Maria Kaczyńska. Ją poparło 14% badanych.

Z kolei 2% uważa, że najlepszą pierwszą damą była Anna Komorowska, po 1% dostały Danuta Wałęsa i Barbara Jaruzelska. 15% uznało, że “trudno powiedzieć”.

Fenomen Kwaśniewskiej

Doktor Mirosław Oczkoś, ekspert od spraw wizerunku, tłumaczy skąd bierze się fenomen żony Aleksandra Kwaśniewskiego.

Trochę nisko jest pani Agata Duda jako aktualna pierwsza dama, bo one zawsze mają więcej, ale to przez projekcje z męża i brak aktywności, bo rozbieżność jest duża – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”. – Taki sondaż zdradza też tęsknotę Polaków, jak ma wyglądać model pierwszej damy. Najwidoczniej pani Jolanta Kwaśniewska najbardziej trafia w nasze gusta – zauważył.

Dodał, że chodzi też o “mieszankę faktów z tęsknotą i marzeniem, jak powinno być”. 

To wynika z wielu rzeczy. Przede wszystkim mąż Jolanty Kwaśniewskiej odchodził ze stanowiska po dwóch kadencjach z dużą sympatią społeczną. To się przenosi, bo to zawsze jest projekcja społeczna. Funkcjonuje też coś takiego, jak „fałszywa pamięć”. To dotyczy wszystkich, nie tylko pani Jolanty Kwaśniewskiej. Ona kojarzyła się ludziom z osobą, która nie wchodziła w spory, podobnie jak pani Maria Kaczyńska działała charytatywnie – wytłumaczył.

Niski wynik Agaty Dudy to jednak pewne obciążenie dla PiS. Zresztą nawet zwolennicy partii rządzącej muszą przyznać, że jest ona bardzo nieaktywną pierwszą damą. Praktycznie nie udziela wywiadów (albo robi to bardzo rzadko) i mało angażuje się w sprawy publiczne. Zdecydowanie lepiej wypada na tym polu nawet jej córka – Kinga Duda.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie