Polityka i Społeczeństwo

Polacy wskazali kandydata na zastąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Nie wszyscy w PiS będą zadowoleni [SONDAŻ]

Koalicja, Konwencja
Flickr.com/PiS

“Super Express” zlecił sondaż w którym zapytano, kto powinien zastąpić Kaczyńskiego w fotelu prezesa PiS. Stara gwardia Kaczyńskiego nie będzie zadowolona.

Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu”, zapytał wyborców Prawa i Sprawiedliwości, kto powinien zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w fotelu prezesa formacji rządzącej. Z badania wynika, że sporą grupę fanów ma Mariusz Błaszczak, uzyskując aż 6 proc. wskazań. Pomimo tego, że szef resortu obrony zamyka peleton razem ze Zbigniewem Ziobrą, to takie poparcie i tak budzi podziw. Jakie zdolności przywódcze ma w sobie Błaszczak, które wylewają się z niego każdego dnia? To powinno być przedmiotem osobnego badania.

Na czwartej pozycji uplasował się Jarosław Gowin z wynikiem na poziomie 9 proc. Trzecie miejsce przypadło Elżbiecie Witek, która w ostatnim czasie chyba zaczyna odgrywać coraz większą rolę w obozie PiS. Podczas prezentacji “Polskiego ładu” była jedną z twarzy popandemicznego programu. Uzyskała 11 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Szydło – 14 proc.

Złoty medal wyborcy przyznali premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. 34 proc. respondentów widzi szefa rządu w fotelu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To o tyle ciekawe, bo Morawiecki jest uważany przez najbliższe i zaufane otoczenie prezesa za ciało obce w partii władzy. Także Zakonowi PC nie jest do śmiechu po takim wyniku premiera.

Politolog Rafał Chwedoruk tłumaczy pierwsze miejsce Mateusza Morawieckiego, jako pochodną rozpoznawalności. – Nieprzypadkowo na pierwszych miejscach sondażu uplasowali się politycy, którzy pełnią lub pełnili funkcję prezesa rady ministrów. Nie sposób nie zostać zauważonym, pełniąc ważną funkcję – mówi gazecie.

Źródło: SE.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie