Polityka i Społeczeństwo

Polacy wskazali kandydata na zastąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Nie wszyscy w PiS będą zadowoleni [SONDAŻ]

Koalicja, Konwencja
Flickr.com/PiS

“Super Express” zlecił sondaż w którym zapytano, kto powinien zastąpić Kaczyńskiego w fotelu prezesa PiS. Stara gwardia Kaczyńskiego nie będzie zadowolona.

Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu”, zapytał wyborców Prawa i Sprawiedliwości, kto powinien zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w fotelu prezesa formacji rządzącej. Z badania wynika, że sporą grupę fanów ma Mariusz Błaszczak, uzyskując aż 6 proc. wskazań. Pomimo tego, że szef resortu obrony zamyka peleton razem ze Zbigniewem Ziobrą, to takie poparcie i tak budzi podziw. Jakie zdolności przywódcze ma w sobie Błaszczak, które wylewają się z niego każdego dnia? To powinno być przedmiotem osobnego badania.

Na czwartej pozycji uplasował się Jarosław Gowin z wynikiem na poziomie 9 proc. Trzecie miejsce przypadło Elżbiecie Witek, która w ostatnim czasie chyba zaczyna odgrywać coraz większą rolę w obozie PiS. Podczas prezentacji “Polskiego ładu” była jedną z twarzy popandemicznego programu. Uzyskała 11 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Szydło – 14 proc.

Złoty medal wyborcy przyznali premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. 34 proc. respondentów widzi szefa rządu w fotelu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To o tyle ciekawe, bo Morawiecki jest uważany przez najbliższe i zaufane otoczenie prezesa za ciało obce w partii władzy. Także Zakonowi PC nie jest do śmiechu po takim wyniku premiera.

Politolog Rafał Chwedoruk tłumaczy pierwsze miejsce Mateusza Morawieckiego, jako pochodną rozpoznawalności. – Nieprzypadkowo na pierwszych miejscach sondażu uplasowali się politycy, którzy pełnią lub pełnili funkcję prezesa rady ministrów. Nie sposób nie zostać zauważonym, pełniąc ważną funkcję – mówi gazecie.

Źródło: SE.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie