Polityka i Społeczeństwo

Polacy ocenili ministrów. Tylko jeden jest gorszy od Czarnka. Zgadnijcie, kto? [SONDAŻ]

Pracownia IBRIS zapytała Polaków o ocenę ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy. W przypadku ministra Przemysława Czarnka to nie jest nawet trója na szynach.

Na jesieni w rządzie ma dojść do personalnych roszad. Jak pisze “Rzeczpospolita”, w ciągu najbliższych dni funkcję wiceministra aktywów państwowych ma objąć Karol Rabenda z Partii Republikańskiej. Ma tam zastąpić Zbigniewa Gryglasa.

To pierwsze rządowe frukta jakie zdobędzie Adam Bielan, który jest założycielem “Republikanów”. To zapewne forma nagrody za ponad pół roku kopania dołków pod Jarosławem Gowinem. Naturalnie rządowych posad będzie więcej, ale wszystko w swoim czasie. Adam Bielan walczy o wpływy w rządzie z Marcinem Ociepą, który także ma garstkę osób chętnych na stanowiska.

Przed wrześniową rekonstrukcją, pracowania IBRiS na zlecenie “Rzeczpospolitej” zapytała Polaków, jak oceniają pracę ministrów Mateusza Morawieckiego. Jarosław Kaczyński jest źle oceniany przez 53 proc. badanych, a 31 proc. respondentów ocenia go dobrze.

Drugim najgorzej ocenianym członkiem rządu jest Przemysław Czarnek, który zbiera aż 49 proc. ocen negatywnych. Jego pracę dobrze ocenia tylko 20 proc. ankietowanych – pisze “Rzeczpospolita”. Jak pisze gazeta, podobną ocenę ma Zbigniew Ziobro – 48 proc. źle, 29 proc. dobrze, ale obu ministrów rekonstrukcja nie obejmie.

Mariusz Błaszczak zebrał 33 proc. dobrych ocena, a złe kształtują się na poziomie 34 proc. Mariusz Kamiński, szef resortu spraw wewnętrznych, otrzymał 25 proc. pozytywnych wskazań. Źle ocenia go 42 proc. badanych. Mateusz Morawiecki został pozytywnie oceniony przez 42. proc. ankietowanych, a źle przez 45 proc. Adam Niedzielski na tle poprzedników wypada nader przyzwoicie. Dobrze jego pracę ocenia 34 proc. ankietowanych, źle – 29 proc.

Jak wypada Michał Dworczyk? Według informacji medialnych, losy najbliższego współpracownika Mateusza Morawieckiego będą się przy rekonstrukcji ważyły do ostatniej chwili. W sobotę w radiu RMF FM, szef rządu bronił swojego zausznika. W badaniu IBRiS dobrze pracę Dworczyka ocenia 35 proc. ankietowanych i tyle samo ocenia ją źle.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie