Polityka i Społeczeństwo

Polacy ocenili działania rządu, Morawieckiego i Dudy. Wyniki dadzą rządzącym do myślenia [SONDAŻ]

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Jak Polacy oceniają działalność rządu, Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy? Odpowiedzi przynosi nowy sondaż Kantaru. I wyniki badania z pewnością dadzą władzy do myślenia.

Kantar przeprowadził swoje comiesięczne badanie, w którym sprawdza, jak Polacy oceniają działalność rządu, premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Z sierpniowego sondażu wynika, że wzrasta odsetek osób niezadowolonych z pracy rządu i premiera.

Aż 48 procent Polaków negatywnie ocenia działania rządu. W porównaniu do analogicznego badania z zeszłego miesiąca, trzeba odnotować wzrost niezadowolonych o 1 punkt procentowy. Pozytywne zdanie na temat pracy władzy ma 41 procent ankietowanych i jest to spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu do ostatniego badania. Pozostałe 11 procent nie ma zdania na ten temat.

Podobnie jest z oceną pracy Mateusza Morawieckiego. Aż 47 procent ankietowanych jest niezadowolonych z działalności premiera. Przeciwne zdanie wyraża 43 procent badanych, a pozostałe 10 procent nie ma na ten temat żadnej opinii. W porównaniu do badania sprzed miesiąca, o 1 punkt procentowy wzrósł odsetek negatywnie nastawionych do pracy szefa rządu, z kolei jego pozytywna ocena jest niższa niż poprzednio o dwa punkty procentowe.

W przypadku oceny Andrzeja Dudy mamy idealny remis. 46 procent Polaków ocenia prezydenta negatywnie, tyle samo nie ma zastrzeżeń do jego pracy. Pozostałe 8 procent nie ma na ten temat zdania.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie