Polityka i Społeczeństwo

Polacy oceniają Łukasza Szumowskiego. Nie takiego wyniku spodziewał się były już minister [SONDAŻ]

Flickr.com/KPRM

Łukasz Szumowski nie jest już ministrem zdrowia – mija drugi tydzień od jego dymisji. „Rzeczpospolita” postanowiła sprawdzić, jak Polacy oceniają pracę byłego już ministra.

Łukasz Szumowski, niespodziewanie chyba nawet dla samego siebie, nagle stał się jednym z najbardziej znanych polskich polityków. Wszystko z powodu wybuchu pandemii, która naznaczyła jego kadencję. To on firmował swoją osobą decyzje, które rząd podejmował, walcząc z koronawirusem. Dziś epidemia nie wyhamowała, ale Szumowski podał się do dymisji. Jak Polacy oceniają pracę byłego już ministra?

Postanowiła sprawdzić to „Rzeczpospolita”. W sondażu przeprowadzonym przez SW Research poproszono ankietowanych o ocenę całokształtu pracy Łukasza Szumowskiego jako szefa resortu zdrowia.

Okazuje się, że aż 35,7 procent Polaków źle ocenia działania Szumowskiego, w tym 19,4 procent wybrało odpowiedź „bardzo źle”. Przeciwnego zdania jest 24,9 procent badanych, z których 8,8 procent wystawiło „bardzo dobrą” ocenę. „Dostatecznie” ocenia pracę Szumowskiego 25,5 procent respondentów. Pozostałe 16,3 procent nie ma na ten temat zdania.

Zwolennicy Szumowskiego doceniają jego wkład w walkę z epidemią. Ich zdaniem, dzięki działaniom ministra, miała ona w Polsce łagodniejszy przebieg niż w innych krajach. Przeciwnicy podkreślają niekonsekwencję w nakładaniu i zdejmowaniu obostrzeń oraz zauważają podejrzane transakcje ministerstwa zdrowia (zakup wadliwych maseczek i respiratorów, które do Polski nie dotarły w zamówionej liczbie).

Łukasz Szumowski podał się do dymisji 18 sierpnia. Jego następcą został Adam Niedzielski.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie