Polityka i Społeczeństwo Sondaże

Polacy nie mają wątpliwości! Wiedzą, kto odebrał nam miliardy z KPO [SONDAŻ]

Pracownia United Surveys zapytała Polaków, kto w największym stopniu odpowiada za blokadę środków z KPO. Jest zdecydowany zwycięzca.

Ze słów, jakie w ostatnim czasie płyną z obozu władzy, wynika, że PiS-owska wierchuszka zaczęła brać poważnie pod uwagę brak uruchomienia unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy. Nowogrodzka zaczęła szukać winnych w rządzie i przygotowuje się do wypowiedzenia wojny Unii Europejskiej.

Na cenzurowanym jest Waldemar Buda, minister rozwoju, który w dużej mierze odpowiadał za negocjacje w sprawie tzw. kamieni milowych oraz minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Los Konrada Szymańskiego, ministra ds. Unii Europejskiej, jest raczej przesądzony.

Niczego nie może być pewny premier Mateusz Morawiecki, bo Kaczyński okroił go z kompetencji. Teraz na Nowogrodzkiej zapadać mają decyzje, jak prowadzić politykę europejską, a Szymański i Morawiecki mają utracić wpływ na jej kreowanie. Pozostało im tylko “grzeczne wykonywanie poleceń. Tymczasem okazuje się, że winnego trzeba szukać gdzie indziej.

To Ziobro jest winny

Pracownia United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zadała Polakom pytanie – Kto w Pana/i opinii w największym stopniu odpowiada za to, że Polska wciąż nie otrzymała środków z Funduszu Odbudowy EU?

Najwięcej, bo aż 42,2 proc. respondentów, wskazało na Zbigniewa Ziobrę wraz z Solidarną Polską. Premier Mateusz Morawiecki otrzymał 13,2 proc. wskazań. Komisję Europejską obwinia 18,8 proc. respondentów, a polską opozycję 10,4 proc. badanych. 15,4 proc. pytanych nie ma zdania na ten temat.

Elektorat Zjednoczonej Prawicy najczęściej obwiniał Komisję i Parlament Europejski (34 proc.) oraz opozycję (29 proc.). Aż 16 proc. za winnego uznało Zbigniewa Ziobrę i jego Solidarną Polskę. Nikt spośród wyborców PiS nie wskazał Mateusza Morawieckiego.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie