Polityka i Społeczeństwo

Polacy nie mają wątpliwości. Miażdżąca przewaga Tuska w ważnym sondażu

Grand Warszawski/ Shutterstock

Polacy wskazali, którego z polityków można określić mianem lidera opozycji. Z miażdżącą przewagą wygrał Donald Tusk.

Od dawna mówi się, że opozycja powinna się zjednoczyć i w wyborach wystartować przeciwko PiS pod wspólnym sztandarem. Trudno powiedzieć, co z tego wyjdzie, sojusz ewidentnie rodzi się w bólach. Wydaje się, że niektórzy liderzy partii opozycyjnych mieliby problem, by oddać komuś rolę lidera takiej koalicji.

Tymczasem w nowym sondażu, który SW Research przygotowało dla „Rzeczpospolitej”, Polacy wskazali, którego polityka uważają za lidera opozycji. Z miażdżącą przewagą wygrał Donald Tusk. Dość powiedzieć, że żaden inny polityk nie uzyskał dwucyfrowego poparcia.

Przewodniczącego PO wskazało 36,3 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 9,6 proc. Podium uzupełnia Szymon Hołownia, którego wskazało 8,3 proc. respondentów. Co ciekawe, czwarte miejsce uzyskał Krzysztof Bosak (6,8 proc.). Nie ma jednak wątpliwości, że akurat Konfederacja nie znalazłaby się w zjednoczonym bloku opozycyjnym obok innych partii.

Źródło: RP

Pozostali politycy uzyskali znacznie niższe wyniki – Jarosława Gowina wskazało 2,4 proc. ankietowanych, Władysława Kosiniaka-Kamysza – 2,3. Sondaż wygląda fatalnie dla Lewicy – Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty uplasowali się na samym końcu, a ich poparcie nie sięgnęło nawet 2 proc. Obu wskazało zaledwie po 1,6 proc. ankietowanych.

Na naszej scenie politycznej wciąż wiele mówi się o potrzebie zjednoczenia, ale brakuje konkretów. Może przedstawiciele polskiej opozycji powinni skorzystać ze wzorca węgierskiego? Zjednoczony blok opozycyjny na Węgrzech przeprowadził prawybory, które wyłoniły kandydata na premiera. Na naszym podwórku pozostaje jednak pytanie, czy przegrani liderzy poszczególnych partii potrafiliby schować swoje ego i zaakceptowali zwycięzcę.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie