Polityka i Społeczeństwo

Polacy mówią: “mamy dość”. Nadciąga potężna fala protestów, która może pogrzebać prezydenturę Dudy

Protesty

Okazuje się, że demonstracje przedsiębiorców w Warszawie to była uwertura do nadciągającej fali protestów. Pocztowcy wyjdą na ulice w tę sobotę razem ze związkowcami z LOT i państwowych kolei. W kolejce czekają górnicy i branża turystyczna – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.

Związkowcy z Poczty Polskiej mówią “mamy dość!” i pojawią się w weekend pod kierowanym przez Jacka Sasina Ministerstwem Aktywów Państwowych. Zarząd państwowej spółki chce obniżyć pensje pracownikom, tłumacząc to kiepską kondycją i 21-proc. spadkiem w usługach listowych. Na tej operacji może zaoszczędzić 12 mln zł.

Spadek zapotrzebowania na usługi spowodowany koronawirusem to nie wszystko. Jacek Sasin zaangażował Pocztę Polską w przygotowanie “usługi listowej”, nazywanej dla niepoznaki majowymi wyborami. Sasin w amoku i pod naciskiem prezesa Kaczyńskiego, wyśrubował koszty “usługi” na poziomie 70 mln zł i nikt z rządu nie pali się do wyrównania tej straty.

Jak pisze Rzeczpospolita, organizatorem protestu jest Związkowa Alternatywa, która uważa, że w spółkach Skarbu Państwa trwa atak na związkowców. Zamiast dialogu są zwolnienia i promowanie umów śmieciowych – Podczas pikiety będzie zgodnie z pandemicznymi przepisami, do 150 osób. Protestować z nami przed Ministerstwem Aktywów Państwowych będą związkowcy z LOT i państwowych kolei oraz pracownicy socjalni – mówi Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty.

Obniżka płac sprawiła, że w spór zbiorowy z PLL LOT wszedł Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. Napięta sytuacja jest w Państwowych Portach Lotniczych i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, wrze w spółkach kolejowych i energetycznych – Rośnie też niezadowolenie wśród górników (którzy oskarżają rząd o to, że nie potrafi poradzić sobie z koronawirusem rozprzestrzeniającym się w kopalniach) i przedstawicieli branży turystycznej – pisze gazeta.

Źródło Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie