Polityka i Społeczeństwo

Polacy chcą zmian w telewizji naziemnej. Ten sondaż nie pozostawił złudzeń TVP i Rydzykowi

Badania przeprowadzone przez dom mediowy Wavemaker, przynoszą złe wiadomości dla TVP i telewizji księdza Tadeusza Rydzyka.

Dom mediowy Wavemaker przeprowadził cykliczne badanie z którego wynika, że widzowie telewizji naziemnej, chętnie zrezygnowaliby z dwóch kanałów. W bezpłatnym multipleksie polscy widzowie najchętniej widzieliby kanały premium – HBO, Discovery, Canal+ i National Geographic. Firma zapytała badanych, które kanały można by wyrzucić z telewizji naziemnej i zastąpić nowymi. Na takim scenariuszu najmocniej cierpią stacje Telewizji Polskiej.

Aż sześć z dziesięciu najczęściej wskazywanych przez widzów do usunięcia kanałów to stacje Telewizji Polskiej. Są to najgorsze dla nadawcy wyniki w historii badania Projekt Cyfrowizja, dowodzą powiększania się negatywnego “elektoratu” nadawcy – piszą WirtualneMedia.pl na podstawie badania.

14 proc. widzów zastąpiłoby innym kanałem obecną na multipleksie TVP Info. Na czele znajduje się Telewizja Trwam, wskazana przez 30 proc. respondentów. Do wymiany nadaje się  także TVP 1 (13 proc.), TVP 2 (11 proc.), TVP Polonia i TVP Kobieta (po 10 proc.).

– W kwestii kanałów TVP obserwujemy pogłębiającą się polaryzację postaw i wyraźny wzrost liczby widzów niechętnych publicznemu nadawcy. Jeszcze nigdy w historii badania, a prowadzimy je od 2014 roku, TVP nie zdominowała w takim stopniu “antyrankingu” kanałów do wymiany – mówi w rozmowie z portalem WiratualneMedia.pl Joanna Nowakowska communications & market analysis manager z Wavemaker.

Źródło- WirtualneMedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie