Polityka i Społeczeństwo

Pojawiły się nowe scenariusze powrotu dzieci do szkół. Który z nich jest najbardziej prawdopodobny?

W sprawie powrotu do szkół rząd miota się od ściany do ściany. Rozważanym wariantem jest przeprowadzenie covidowego doświadczenia z udziałem dzieci.

Podczas wakacji każdy rodzic słyszał ze strony rządu, że plan powrotu do normalnej nauki jest dopracowany w każdym szczególe i Covid-19 w tym nie przeszkodzi. Sielankowy nastrój tej opowieści trwał niecałe dwa miesiące, po czym szef resortu zdrowia przyznał, że jednak szkoły są rozsadnikiem zakażeń i skierowano uczniów do nauki zdalnej. Nikt nie ma wątpliwości, że należy stopniowo umożliwiać dzieciom powrót do normalnej nauki i kontaktów z rówieśnikami.

Powrót dzieci do szkół był przedmiotem wielogodzinnej dyskusji rządu z przedstawicielami Rady Medycznej – (…)rząd i Rada Medyczna mają świadomość, że dzieci muszą wracać do nauki stacjonarnej. Pod uwagę branych jest kilka wariantów – informuje Radio Zet.

Wiemy doskonale, z jakimi problemami natury psychicznej i psychologicznej muszą mierzyć się dzieci, jak i całe rodziny, z uwagi na pandemię. Przedłużanie zamknięcia szkół musi się skończyć i w zgodzie oraz w zrozumieniu pracujemy nad tym, aby powrót dzieci do szkół był bezpieczny – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która doradza rządowi.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie