Polityka i Społeczeństwo

Podobała Wam się akcja Klaudii Jachiry w sejmie? Donald Tusk ma swoje zdanie na ten temat

Klaudia Jachira zrobiła happening w Sejmie “z okazji” powołania Adama Glapińskiego na kolejną kadencję. Donald Tusk stanął w jej obronie.

Adam Glapiński przybył wczoraj do Sejmu, aby dopełnić formalności związanych z kolejną kadencją w fotelu szefa NBP. Podczas zaprzysiężenia, Klaudia Jachira, posłanka Koalicji Obywatelskiej zorganizowała na sejmowym balkonie happening, rozrzucając z niego “konfetti z banknotów”.

Z szarżą wystartował od razu sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz.

Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej zaczął domagać się od Donalda Tuska przeprosin.

Klaudia Jachira zrobiła cyrk w Sejmie RP w czasie zaprzysiężenia prof. Glapińskiego na kolejną kadencję Prezesa NBP. Lewica również przyłączyła się do robienia cyrku w parlamencie. WSTYD. Panie Tusk – przeproś za swoich posłów! – napisał były prezes stowarzyszenia Endecja.

Parlamentarzystka w rozmowie z dziennikarzami stanowczo podkreśliła, że prezes NBP złamał konstytucję dodrukowując pieniądze.

Nie ma mojej zgody, by prezes Narodowego Banku Polskiego, prezes Glapiński, przysięgał na konstytucję, a tym samym ją złamał, dodrukowując 144 miliardy złotych, doprowadzając we współpracy z PiS-owskim rządem do najwyższej inflacji w kraju, sprawił, że pieniądze tracą masowo na wartości, wszyscy widzimy to codziennie na zakupach – grzmiała.

Tusk broni Jachiry

Donald Tusk miał wczoraj konferencję prasową w Białymstoku. Dziennikarz TVP Info zapytał byłego premiera, czy podobało mu się zachowanie posłanki Koalicji Obywatelskiej. Odpowiedź byłego szefa Rady Europejskiej była jednoznaczna.

Każde zachowanie, każde działanie, każdy apel, który skróciłby męki Polaków, które są konsekwencją rządów Glapińskiego, jest godne pochwały. Nie mam żadnych co do tego wątpliwości – odparł stanowczo.

Klaudia Jachira może się czuć spokojnie, bowiem żadne konsekwencje nie zostaną wobec niej wyciągnięte.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie