Po godzinach

Poczta Polska w końcu zmienia zdanie. Pismo z tekstem kontrowersyjnego znachora Zięby znika z placówek

Poczta Polska wycofuje się ze sprzedaży kontrowersyjnej publikacji „Zdrowie bez leków”. Jeszcze niedawno pismo było dostępne do kupienia w placówkach pocztowych, które chciały „zaspokoić potrzeby jak najszerszej grupy czytelników”.

Teorie Jerzego Zięby

O miesięczniku „Zdrowie bez leków” zrobiło się głośno, gdyż w jego ostatnim numerze pojawił się artykuł autorstwa Jerzego Zięby. Zięba zasłynął jako propagator alternatywnych metod leczenia, które krytykowane są przez lekarzy.

Jednym słowem: teorie Jerzego Zięby są wątpliwe z naukowego punktu widzenia. W swoich mediach społecznościowych twierdził na przykład, że koronowirusa można leczyć przez zażywanie witaminy C. Zięba opublikował w internecie wykłady, w których opowiada, jak zażywać witaminę, by zapobiegać koronawirusowi.

I właśnie między innymi artykuł Zięby był częścią nowego numeru „Zdrowia bez leków”, którego przewodni temat brzmiał: „Wirusy – czym się uodparniać i jak je leczyć?”

„Zdrowie bez leków” znika z Empików

Czytelnicy „Zdrowia…” mogli zapoznać się nie tylko z artykułem kontrowersyjnego internetowego „doktora”, lecz także z tekstami innych wątpliwych autorytetów medycznych. Antyszczepionkowiec dr Jerzy Jaśkowski napisał o „prostym sposobie na wirusa”, a dr Hubert Czerniak, którego zawieszono w prawach wykonywania zawodu, popełnił tekst „Medialne wirusy”.

Obecność kontrowersyjnych artykułów, które mogą wprowadzać w błąd podczas pandemii koronawirusa, zdecydowała, że pismo zniknęło z półek w wielu sklepach. Jak informowały portale Gazeta.pl i Wirtualne Media, o wycofaniu „Zdrowia…” ze sprzedaży zdecydowały Biedronka, Carrefour i Empik.

Pismo było długo dostępne w placówkach Poczty Polskiej. Jeszcze wczoraj biuro prasowe Poczty informowało, że nie widzi powodów, do podjęcia podobnych kroków.

Proponujemy klientom szeroką ofertę tytułów książkowych i prasowych prawnie dopuszczonych do obrotu. Staramy się tak budować naszą ofertę, aby zaspokoić potrzeby jak najszerszej grupy czytelników – napisała Poczta Polska portalowi Wirtualne Media.

Poczta Polska zmienia zdanie

Dziś Poczta Polska zmieniła zdanie. „Zdrowie bez leków” nie będzie już dostępne w jej placówkach.

Poczta Polska właśnie całkowicie wycofuje publikację „Zdrowie bez leków” ze sprzedaży. Dotychczas pismo miało bardzo wąską dystrybucję – tylko ok. 50 placówek pocztowych otrzymało to czasopismo na zamówienie klientów – poinformowała rzeczniczka Poczty Polskiej portal Gazeta.pl.

Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na łamach kolportowanych periodyków, jak również nie cenzuruje poszczególnych pozycji wydawniczych – dodano w oświadczeniu.

Źródło: Gazeta.pl / zdjęcie: YouTube/ Jerzy Zięba 2020

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie