Po godzinach

Po wybuchu afery taśmowej w sieci śmieją się z rządzących. Nowe logo PiS podbija internet

fot. Shutterstock/360b

Afery w polskiej polityce wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu. Szczególnie upodobali je sobie miłościwie nam rządzący z obozu Prawa i Sprawiedliwości, którego nazwa w świetle ostatnich poczynań ma coraz mniej wspólnego z rzeczywistością. Tylko w tym tygodniu gruchnęła wiadomość o zatrzymaniu byłego rzecznika MON Bartłomieja M., prawej ręki Antoniego Macierewicza, czy o chrześniaku wiceprezesa PiS, który miał ustawiać przetargi w KGHM. Prawdziwą kulminacją było ujawnienie tzw. “taśm Kaczyńskiego“.

Gdy okazało się, że sprawcą nieszczęścia lidera PiS jest zięć jego kuzyna Grzegorza Tomaszewskiego, który czując się oszukany przez biznesmena Kaczyńskiego postanowił go potajemnie nagrywać (niewykluczone, by po to, żeby szantażem zmusić go do zapłaty za swoje usługi), a nagrań jest kilkanaście godzin, na ul. Nowogrodzkiej naprędce zorganizowano naradę wojenną, a w oczekiwaniu na uderzenie mające zmieść dotychczasowy wizerunek partii rządzącej wycofano wręcz z wszystkich porannych programów publicystycznych polityków PiS.

Zaraz po tym rozpoczęło się budowanie narracji, że Kaczyński jest czysty jak łza, gdyż jako prawdziwy mąż stanu i człowiek na wskroś uczciwy, odstąpił on od planów, gdy zorientował się, że jego partner biznesowy nie chce przedstawić mu legalnych dokumentów, na postawie których można by przeprowadzić i rozliczyć transakcję.

Spin ten został połączony z próbą obrócenia całej afery w żart, czemu miał służyć na Twitterze #JaCieNieMoge. Niestety zamiast spuścić z balona powietrze, rządzący sami stali się przedmiotem nieskończonych żartów i memów. Jeden z najpopularniejszych dowcipów przedstawia nową wersję loga partyjnego PiS, zarówno pod kątem warstwy graficznej jak i rozwinięcia nazwy formacji:

Moim zdaniem nowe logo jest w punkt, nawiązuje do tradycji, mówiąc jednocześnie wyborcom, jakie “wartości” są dla PiS najważniejsze. A Wam jak się podoba taka interpretacja znaku graficznego miłościwie nam panujących? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Twitter

fot. Shutterstock/360b

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie