Polityka i Społeczeństwo

Po wczorajszych Wiadomościach internauci nie wytrzymali. Przypomnieli Andrzejowi Dudzie słowa sprzed lat

fot. wiadomosci.tvp.pl/twitter

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” – ta stara jak świat maksyma nie straciła nic ze swojej aktualności. Jest to szczególnie widoczne w świecie polityki, gdzie kolejne gadające głowy działają na zasadzie: nikt ci nie da tyle, ile ja ci mogę obiecać.

Jednakże nie tylko o obietnice wyborcze się w tym przypadku rozchodzi. Bardzo często kluczowi politycy krytykują swoich przeciwników, by po dojściu do władzy robić te same lub nawet gorsze rzeczy. Jak inaczej nazwać to, co Prawo i Sprawiedliwość po przejęciu rządów zrobiło z telewizją publiczną, a w szczególności z Wiadomościami TVP?

Kto choć raz oglądał główne wydanie Wiadomości, ten wie, z jaką ilością przekłamań, manipulacji, wychwalania rządzących i szczucia na opozycję mamy do czynienia.

Po wczorajszym wydaniu część internautów nie wytrzymała. Na jednym z facebookowych profili pojawiło się zdjęcie wpisu, który w 2012 roku zamieścił na Twitterze Andrzej Duda, wówczas europoseł z ramienia PiS. Obecny prezydent nie pozostawił w nim suchej nitki na mediach publicznych,  twierdząc, że ich głównym zadaniem jest walka z opozycją. Brzmi znajomo, nieprawdaż?

Ciekawe co na taki obrót sprawy sam zainteresowany? Czyżby zapomniał wół, jak cielęciem był? Wszystko na to wskazuje.

Jest to o tyle zabawne, że Andrzej Duda niedawno sam doświadczył zemsty ze strony mediów narodowych. Po tym jak prezydent zdecydował się na zawetowanie dwóch kluczowych dla PiS ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa, Wiadomości TVP rozpoczeły negatywną kampanię wizerunkową wymierzoną w głowę państwa. Kurski i spółki pokazywali Dudę jako obrońcę układu, zarzucili mu sprzeniewierzenie się obietnicom wyborczym i sprzyjanie opozycji.

Jak widać, łaska mediów narodowych na pstrym koniu jeździ…

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie