Po TYCH słowach księdza mamy ciarki żenady. Jak można porównać WOŚP do…?

Ks. Roman Kneblewski nie mógł przejść obojętnie wobec finału WOŚP. Mężczyzna zmieścił w sieci wpis, od którego robi się niedobrze.

Nie pomagasz? To nie przeszkadzaj

W niedzielę odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na walkę z sepsą. Tradycyjnie w całym kraju tysiące wolontariuszy kwestowało na ulicach z puszkami, a sztaby grały z WOŚP przez cały dzień, co skrupulatnie pokazywała telewizja TVN. I już teraz Polacy mogą być z siebie dumni, ponieważ licznik fundacji zatrzymał się w niedzielę na kwocie 154 milionów złotych. A przecież wiele licytacji wciąż trwa. Można być niemal pewnym, że kolejny raz pobity zostanie rekord, wynoszący 224 miliony złotych zebrane w ubiegłym roku.

Nie wszyscy grają jednak z WOŚP i mają do tego pełne prawo. Ale zamiast pozostawać neutralnym wobec akcji Jurka Owsiaka, wolą szukać poklasku – właściwie nie wiadomo, u kogo i po co. – Nie wpłacam na WOŚP, bo nie chcę finansować Owsiaka i jego lewackiej organizacji, ale też imprez jego typu jak Woodstock (przyp., że oficjalna nazwa od 2018 to Pol’and’Rock Festival). Zachęcam do tego, żeby bez pośrednictwa lewackiej organizacji WOŚP, która finansuje imperium Owsiaka, wspierać w inny sposób dzieci, np. dając na Caritas. Te inicjatywy Owsiaka nie mają nic wspólnego z dziećmi grzmiał na łamach „Super Expressu” Janusz Kowalski.

Kneblewski porównał WOŚP do hitlerowskich Niemiec

Ale jego wypowiedź to pikuś w porównaniu z tym, co zrobił Roman Kneblewski. Kontrowersyjny ksiądz umieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, za pomocą którego porównał młodych wolontariuszy do nazistowskiej młodzieży w czasach III Rzeszy. Na zdjęciu dziewczynki z Hitlerjugend zbierają środki na Pomoc Zimową. Akcja tworzyła pozory działań charytatywnych, ale tak naprawdę służyła Hitlerowi do wspierania postępów na froncie.

– Jeżeli przywodzi Wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi – napisał Kneblewski na Twitterze. Najmniej dosadne określenie, jakie ciśnie nam się na usta to „kawał gnoja”. Swoją drogą zastanawiamy się, czy internetowy wpis tego pana nie łapie się pod jakiś paragraf…

https://twitter.com/KsKneblewski/status/1619720359825268737?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1619720359825268737%7Ctwgr%5Efad88764846181ab57c5fd3445244f0b5702106d%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.o2.pl%2Finformacje%2Fdales-w-niedziele-na-wosp-zobacz-jakim-zdjeciem-podsumowal-cie-ksiadz-6861100880202400a

To jednak nie był koniec jego popisów.

Ciąg dalszy na następnej stronie »

7 Odpowiedzi na Po TYCH słowach księdza mamy ciarki żenady. Jak można porównać WOŚP do…?

 1. Czarek pisze:

  O tym śmieciu katoliku, a nie chrześcijanie w sukience nie należy nic komentować. Bo po co – najgorzej być niezauważonym ???

 2. peter pisze:

  to kolejna skandaliczna wypowiedż tego księdza ,, zastanawiające jest skąd ludzie w sutannach mają w sobie tyle nienawiści do innych ,,,szyk zdania jest tak niezgodny z językiem polskim że poraża

 3. Iwona pisze:

  Panów w czarnych sukienkach boli fakt, że Owsiakowi udaje się jednoczyć ludzi w różnym wieku dla dobra ważnej sprawy. Owsiak byłby dobry, gdyby oddawał część uzbieranych kwot dla kościółka. Typowa katolicka hipokryzja i godny politowania stan umysłu, to ludzie pazerni i zaślepieni manią wielkości. Wstyd, ogromny wstyd!

 4. Halina pisze:

  Tego pseudo księdza Kneblewskiego przydałoby się zakneblować, by nie pisał herezji i czym prędzej zwolnić go ze stanu duchownego, bo więcej szkody czyni dla kościoła niż pożytku!

 5. Leszek Jerzy pisze:

  Dużo jest na świecie złych i głupich ludzi, ale wydaje mi się, że w polskim kościele katolickim ich koncentracja jest wysoko ponad średnią.

 6. Krzyś pisze:

  Bardzo dobre komentarze x. Kneblewskiego -> cudownie przyczyniają się do rezygnacji z religii / kościoła RK. Tak trzymać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *