Gospodarka

PO składa własny projekt ustawy ws. ratowania przedsiębiorców. “Proste i konkretne zwolnienie z opłat ZUS i podatków”

Rząd przedstawił niedawno swoje pomysły dot. ratowania polskiej gospodarki w czasie kryzysu. Niezbyt udane, dodajmy. Na odpowiedź ze strony PO nie trzeba było długo czekać. Borys Budka, lider największej partii opozycyjnej, zaprezentował też wizję jego ugrupowania, która byłaby bardziej korzystna dla niemal wszystkich grup zawodowych w Polsce. Teraz Platforma idzie o krok dalej…

Robert Kropiwnicki, poseł z PO, napisał właśnie na Facebooku:

Złożyliśmy projekt ustawy.

Proste i konkretne zwolnienie z opłat ZUS i podatków przedsiębiorców, którzy tracą na stanie zagrożenia epidemicznego‼️ To jest test wspólnoty‼️ W sytuacji krytycznej Polska musi pomoc swoim przedsiębiorcom.”

⚠️‼️Złożyliśmy projekt ustawy. Proste i konkretne zwolnienie z opłat ZUS i podatków przedsiębiorców, którzy tracą na…

Opublikowany przez Roberta Kropiwnickiego – Poseł nę Sejm RP Piątek, 20 marca 2020

Realna pomoc

Propozycja PO to realna pomoc dla przedsiębiorców. Tyle że – co jest niemal pewne – nie wejdzie w życie! Dlaczego? To proste. Nie pozwoli na to PiS.

Ustawa określa dokładnie, jacy przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy, a konkretnie ze zwolnienia z płacenia opłat do ZUS i podatków.

Warto podkreślić, że PiS swoje pomysły w formie ustaw ma przedstawić do dwóch tygodni. Opozycja jest już zaś gotowa do debaty i wprowadzania pomysłów w życie, czym pokazuje, że w tak ekstremalnych okolicznościach działa sprawniej.

Życie na kredyt

Inna sprawa to fakt, że ostatnie lata – dobrej koniunktury, dodajmy – zostały przez rząd przejedzone. Zamiast inwestować w badania i rozwój, PiS wolało kusić Polaków programami socjalnymi typu 500+, trzynastą emeryturą czy dodatkami dla rolników od posiadanej krowy czy świni. To ciekawe pomysły, ale dla bogatych krajów. Nie dla Polski, która powinna nadal mocno inwestować i rozwija się. Innymi słowy, Zjednoczona Prawica wpadła na kuriozalny pomysł, że zaczniemy żyć jak np. Brytyjczycy czy Niemcy, choć gospodarczo jesteśmy za nimi.

Efektem powyższego jest to, że dziś – w czasie rozpoczynającego się dopiero kryzysu ekonomicznego – możemy mieć ogromne problemy z wyjściem na prostą. Opozycja, jak widać, robi co może. Niestety będzie – to pewne! – skutecznie blokowana przez rząd.

Idą gorsze czasy, na które PiS kompletnie nas nie przygotował.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie