Polityka i Społeczeństwo

PO ma konkretny plan ws. prawa aborcyjnego. To może być recepta na naprawę sytuacji po kontrowersyjnym wyroku TK

Fotophoto / Shutterstock

Czas na akademickie dyskusje i niekończące się dywagacje minął – największa partia opozycyjna ma założenia nowego prawa dotyczącego przerywania ciąży i do przejęcia władzy chce być przygotowana z kompleksowym projektem ustawy.

Wiele wskazuje na to, że partia będzie chciała zaproponować możliwość usunięcia ciąży do 12. tygodnia „w trudnej sytuacji kobiety” i do 26. tygodnia w przypadku wad letalnych. To fundamentalna zmiana w programowym DNA Platformy, ale zmiana konieczna, skoro nie ma powrotu do rozwiązań prawnych z początku lat 90-tych ubiegłego stulecia.

Propozycja PO ma zakładać również konieczność rozmowy z psychologiem, będzie przygotowywany cały pakiet praw związanych z prawami rozrodczymi: ustawy o edukacji seksualnej, a także antykoncepcji awaryjnej i chirurgicznej, możliwości podwiązania jajników i nasieniowodów.

W polityce najgorsze to nie mieć stanowiska na jakiś temat lub mieć ich wewnątrz partii wiele na ten sam temat. Z tego punktu widzenia dobrze, że będzie jednolite stanowisko a o reszcie będą decydować ludzie przy urnach wyborczych.

Wiem, że politycy Platformy zaraz będą za swoje atakowani za to stanowisko i to często przez tych samych ludzi, którzy w tej chwili atakują ich za brak stanowiska. Mam jednak nadzieję, że wytrwają w zaprezentowanych przez siebie propozycjach, bo właśnie tak buduje się wiarygodność osobistą i całego środowiska.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie