Polityka i Społeczeństwo

PO i programowa ofensywa. “Polacy oczekują bezpieczeństwa, a nie ciągłego chaosu”

Borys Budka w Trójce
YouTube/ Telewizja Republika

Platforma Obywatelska przechodzi do kontrofensywy? – Będziemy rozmawiać o najbliższych wyzwaniach; będziemy pokazywać, że podczas, gdy w Zjednoczonej Prawicy trwa wojna o wpływy, stanowiska i pieniądze, my odnosimy się do przyszłości – zapowiadał Borys Budka, pytany przez Onet o Radę Krajową partii.

PO w natarciu

Rada Krajowa PO miała miejsce dzisiaj. W jej trakcie głos zabrali m.in. Budka, Tomasz Grodzki, Rafał Trzaskowski, Izabela Leszczyna i Bartosz Arłukowicz. Cel wydarzenia? Start nowej ofensywy programowej i organizacyjnej PO i Koalicji Obywatelskiej.  

Budka uchylił rąbka tajemnicy już wcześniej. W mediach zdradził, że jego ugrupowanie jest zdania, że w Polsce trzeba odbudować zaufanie do instytucji państwa poprzez m.in. odpolitycznienie prokuratury, reformę służby skarbowej i powstanie “Centrów Obsługi Podatników”. Do tego ma powstać tzw. sekretariat samorządowy, czyli forum współpracy Platformy z samorządowcami. 

Te zapowiedzi potwierdziły się podczas sobotniej Rady Krajowej.

Jesteśmy tutaj by potwierdzić gotowość do zmian, by potwierdzić, że jesteśmy gotowi odbudować Polskę – Polskę przyjazną dla obywatelek i obywateli, Polskę, w której każdy może być tym, kim chce, Polskę otwartą na zdanie i marzenia ludzi” – podkreślił Budka. Jak dodał będzie to Polska europejska, z którą “każdy liczy się w Unii Europejskiej – mówił lider PO. – Obywatele nie schronią się w domku z kart, obywatele chcą silnego państwa, które zbudowane jest na prawdziwych, mocnych fundamentach – podkreślał. Zapowiedział m.in. rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, zmiany w aparacie skarbowym oraz ścisłą współpracę z samorządami.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zwracał uwagę na kryzys służby zdrowia.

Nie wiem czy wiecie, że z powodu koronawirusa zmarło 7 lekarzy i 6 pielęgniarek. Rządzący, zajmijcie się zdrowiem Polaków! – powiedział marszałek i dodał, że za czasów PiS zapomniano o “ludziach chorych onkologicznie, o psychiatrii dziecięcej, chorobach rzadkich”. Problemy służby zdrowia podkreślał też Bartosz Arłukowicz.

Szumowski czmychnął pewnego dnia z resortu, bo wiedział, że bedą rekordowe zakażenia. Bo wiedział, że nie ma maseczek i respiratorów – powiedział były minister zdrowia. Na problemy ekonomiczne zwracała uwagę Izabela Leszczyna. Przypomniała, że Polską “rządzi ekipa, która w ciągu 5 lat zadłużyła nas na 500 miliardów złotych”.  – Każdy z nas będzie spłacał ten dług przez całe życie, później przejdzie on na nasze dzieci – dodała.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie