Polityka i Społeczeństwo

PO i programowa ofensywa. “Polacy oczekują bezpieczeństwa, a nie ciągłego chaosu”

Borys Budka w Trójce
YouTube/ Telewizja Republika

Platforma Obywatelska przechodzi do kontrofensywy? – Będziemy rozmawiać o najbliższych wyzwaniach; będziemy pokazywać, że podczas, gdy w Zjednoczonej Prawicy trwa wojna o wpływy, stanowiska i pieniądze, my odnosimy się do przyszłości – zapowiadał Borys Budka, pytany przez Onet o Radę Krajową partii.

PO w natarciu

Rada Krajowa PO miała miejsce dzisiaj. W jej trakcie głos zabrali m.in. Budka, Tomasz Grodzki, Rafał Trzaskowski, Izabela Leszczyna i Bartosz Arłukowicz. Cel wydarzenia? Start nowej ofensywy programowej i organizacyjnej PO i Koalicji Obywatelskiej.  

Budka uchylił rąbka tajemnicy już wcześniej.

W mediach zdradził, że jego ugrupowanie jest zdania, że w Polsce trzeba odbudować zaufanie do instytucji państwa poprzez m.in. odpolitycznienie prokuratury, reformę służby skarbowej i powstanie “Centrów Obsługi Podatników”. Do tego ma powstać tzw. sekretariat samorządowy, czyli forum współpracy Platformy z samorządowcami. 

Te zapowiedzi potwierdziły się podczas sobotniej Rady Krajowej.

Jesteśmy tutaj by potwierdzić gotowość do zmian, by potwierdzić, że jesteśmy gotowi odbudować Polskę – Polskę przyjazną dla obywatelek i obywateli, Polskę, w której każdy może być tym, kim chce, Polskę otwartą na zdanie i marzenia ludzi” – podkreślił Budka. Jak dodał będzie to Polska europejska, z którą “każdy liczy się w Unii Europejskiej – mówił lider PO. – Obywatele nie schronią się w domku z kart, obywatele chcą silnego państwa, które zbudowane jest na prawdziwych, mocnych fundamentach – podkreślał. Zapowiedział m.in. rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, zmiany w aparacie skarbowym oraz ścisłą współpracę z samorządami.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zwracał uwagę na kryzys służby zdrowia.

Nie wiem czy wiecie, że z powodu koronawirusa zmarło 7 lekarzy i 6 pielęgniarek. Rządzący, zajmijcie się zdrowiem Polaków! – powiedział marszałek i dodał, że za czasów PiS zapomniano o “ludziach chorych onkologicznie, o psychiatrii dziecięcej, chorobach rzadkich”. Problemy służby zdrowia podkreślał też Bartosz Arłukowicz.

Szumowski czmychnął pewnego dnia z resortu, bo wiedział, że bedą rekordowe zakażenia. Bo wiedział, że nie ma maseczek i respiratorów – powiedział były minister zdrowia. Na problemy ekonomiczne zwracała uwagę Izabela Leszczyna. Przypomniała, że Polską “rządzi ekipa, która w ciągu 5 lat zadłużyła nas na 500 miliardów złotych”.  – Każdy z nas będzie spłacał ten dług przez całe życie, później przejdzie on na nasze dzieci – dodała.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie