Płażyńskiemu wystarczyło kilka sekund, by wkurzyć internautów. PiS ma nowego antybohatera na TikToku!

Poseł Kacper Płażyński, syn jednego z założycieli PO, Macieja Płażyńskiego, a obecnie polityk PiS, jest dziś bohaterem TikToka. I to mimo tego, że nagranie z jego udziałem trwa tylko dziewięć sekund. Dotyczy zaś porównań Polski do „gorszych” Niemiec.

Kacper Płażyński „nie rozumie pytania”

Politycy dostrzegli w ostatnim czasie potencjał TikToka. W efekcie coraz chętniej korzystają z tego medium.

Jednym z tiktokerów najwyraźniej chce być też Kacper Płażyński. Pojawił się już w kilku nagraniach, ale dotąd nie zrobiły one dużej kariery. Teraz jednak nastąpił przełom!

– Ile jeszcze razy będziecie mówić, że Niemcy to jest najgorszy kraj, a sami przez PiS nie jesteśmy lepsi? – to pytanie internauty, które zostało na głos przeczytane przez Płażyńskiego. Dotyczyło oczywiście antyniemieckiej narracji rządu PiS. Poseł co prawda, jak wspomnieliśmy, przeczytał pytanie, ale bez zrozumienia.

Przepraszam, ale ja nie rozumiem tego pytania – odparł.

@pis_org

Niektóre Wasze pytania i komentarze bywają trudne do rozszyfrowania… #odpowiadamy #pis #qanda #polityka #niemcy #pis #kacperpłażyński

♬ dźwięk oryginalny – Prawo i Sprawiedliwość

 

Materiał na oficjalnym koncie PiS został też w specyficzny sposób podpisany, prowokując internautów do komentarzy. W efekcie tych ostatnich jest już ponad 750.

Co zaś piszą użytkownicy TikToka? „Niektóre wasze pytania i komentarze bywają trudne do rozszyfrowania” – to opis nagrania na oficjalnym TikToku partii rządzącej. Pod nim jest z kolei masę pytań. „Nie rozumiesz, bo nie chcesz. Kiedy będziecie odpowiadać na pytania merytorycznie?” – pyta jeden z internautów. Odpowiada mu kolejny, pisząc, że „oni odpowiadają tylko na pytania, na które są w stanie odpowiedzieć. Kiedy ktoś zada niewygodnie pytanie – nie odpowiadają”. Najlepiej powiedzieć, że się nie rozumie pytania, aby uniknąć odpowiedzi” – to kolejny użytkownik TikToka. Pojawiają się też pytania o wysoką inflację i rzeczywisty kontakt polityków z obywatelami. „Co pan robi w rządzie, jak pan nie rozumie pytania” – napisał inny internauta.

I faktycznie, partia nie odpowiada na wiele komentarzy użytkowników TikToka . To dość dziwna strategia, jak na social media. Pokazuje to, że partie nadal nie rozumieją ich idei, które opierają się na m.in. interakcji.

Źródło: TikTok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *