Polityka i Społeczeństwo

“Platforma poszła bardzo ostro na lewo?” Borys Budka ostro odpowiada Kaczyńskiemu

Platforma
Flickr.com/PO

Wczoraj ukazała się zapowiedź wywiadu, który z Jarosławem Kaczyńskim przeprowadziła “Rzeczpospolita”. Lider PiS stwierdza w nim m.in., że “Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje”. Na odpowiedź Borysa Budki nie trzeba było długo czekać.

Budka: PiS ucieka przed debatą

Budka twierdzi, że Kaczyński ucieka przed merytoryczną debatą.

Uciekając od tematów istotnych dla Polaków, takich jak klimat czy kwestie związane z pracą i podatkami, Kaczyński usilnie od kilku lat wchodzi tylko w spory ideologiczne. Mam wrażenie, że Kaczyński stracił kontakt z rzeczywistością, on już nie widzi czym żyją Polacy – powiedział szef PO.

Jak dodał, “Platforma była, jest i pozostanie partią środka”. – Natomiast PiS z partii konserwatywnej zamienił się w partie narodowych socjalistów i zdradził wyborców konserwatywnych. Zamiast wolności gospodarczej oferuje etatyzm, zamiast poszanowania praw jednostki – prymat państwa, indoktrynację i próbę narzucania wszystkiego przez państwo – dodał.

To nie prezes wyznacza miejsce PO

Z kolei rzecznik PO Jan Grabiec zauważył, że “to nie prezes Kaczyński będzie wyznaczał miejsce PO na mapie politycznej, tylko będą to robić członkowie i sympatycy Platformy”.

Mam wrażenie, że prezes Kaczyński, dziwiąc się polityce Platformy tak naprawdę pokazuje, że nie rozumie tego, co dzieje się na polskich ulicach w ostatnich tygodniach i miesiącach – powiedział Grabiec, nawiązując przy tym do masowych protestów, które miały miejsce po orzeczeniu TK w sprawie aborcji. – Fakt, że PO stoi po stronie tego poczucia godności i wspiera protestujących trudno uznać za przejaw jakiegoś lewackiego ekstremizmu. 80 proc. Polaków uważa, że ekstremistyczne jest właśnie to, co zrobił TK pod dyktando PiS i prezesa Kaczyńskiego – dodał.

Jego zdaniem, “jeśli prezes Kaczyński chce nazwać lewackimi ekstremistami większość społeczeństwa, również sporą część elektoratu PiS, to znaczy, że kompletnie odrywa się od rzeczywistości i nie rozumie tego, co dzieje się w polskim społeczeństwie“.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie