Polityka i Społeczeństwo

Platforma Obywatelska rusza z ofensywą. Największa partia opozycyjna znalazła receptę na pokonanie PiS?

Grand Warszawski/ Shutterstock

Powoli czuć wiosnę w polityce. Partie przygotowują się do nowego sezonu politycznego. Swoją ofensywę zapowiada Platforma Obywatelska.

Dwie największe siły polityczne przygotowują wiosenne nowe otwarcia. W przypadku Prawa i Sprawiedliwości w teren ma ruszyć Jarosław Kaczyński wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Objazd Polski ma poprawić wizerunek “Polskiego ładu”, który zalicza wpadkę za wpadką. Swoje plany ma również Platforma Obywatelska.

Bliżej ludzi

Plany największej partii opozycyjnej opisuje “Rzeczpospolita”. Za główny cel postawiono sobie zbliżenie się w badaniach opinii publicznej do obozu rządzącego i przekroczenie psychologicznej bariery 30 proc. poparcia. W ostatnim badaniu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” Koalicja Obywatelska otrzymała 26,7 proc.

Platforma Obywatelska, dążąc do wyznaczonego celu, będzie koncentrowała się na sprawach bliskim ludziom: ceny prądu, gazu i rosnąca inflacja. W planach są również “uderzenia” podobne do ostatniego spotu Donalda Tuska z paletą unijnych pieniędzy. Jak pisze gazeta, na 19 marca zaplanowano kolejny kongres pod hasłem “Sprawiedliwa Polska”. Pierwszy z całej serii odbył się trzy tygodnie temu pod nazwą “Odporna Polska”. Przedstawiono na nim pomysły reagowania na kryzysy i wzmocnienia odporności państwa na przyszłe wydarzenia.

Misja obserwacyjna na Węgrzech

Ponad miesiąc temu Wprost.pl informowało, że w Platformie Obywatelskiej są czynione przymiarki do wyjazdu na Węgry. Nie chodzi o spotkanie PiS-owskich klubów Gazety Polskiej, ale o wybory, które odbędą się na początku kwietnia. Fidesz z Viktorem Orbanem po raz pierwszy zmierzy się w nich ze zjednoczoną opozycją. Wynik tych wyborów najprawdopodobniej będzie determinantą do otwarcia szerokiej dyskusji o formule w jakiej pójdzie do wyborów w przyszłym roku opozycja.

Partia ma też wysłać swojego obserwatora na Węgry, gdzie trwa kampania wyborcza, bardzo uważnie obserwowana przez partię Tuska – pisze “Rzeczpospolita”.

Czytaj również:

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie