Polityka i Społeczeństwo

Platforma Obywatelska potrzebuje rebrandingu? Ten sondaż udziela odpowiedzi na to pytanie

Przewodniczący PO Borys Budka powiedział, że po wakacjach partia przedstawi nowy program. Nie wykluczył też, że zmiany mogą dotyczyć nazwy i logo partii. Pozostaje pytanie, czy tego typu rebranding jest potrzebny – pewnej odpowiedzi udziela sondaż, którzy opublikowała „Rzeczpospolita”.

Zarząd Platformy Obywatelskiej spotkał się po wyborach prezydenckich. Dobry wynik – 10 mln głosów – uzyskany przez Rafała Trzaskowskiego z pewnością zmotywował partię do działania. Przewodniczący Platformy, Borys Budka, zdradził po posiedzeniu, że jesienią partia zaprezentuje nowy program. Przyznał, że zmiany mogą dotyczyć też nazwy czy logotypu partii.

Ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo – to jest kwestia wtórna – tłumaczył.

„Rzeczpospolita” postanowiła sprawdzić, czy taki rebranding jest Platformie potrzebny. Zleciła więc agencji SW Research przeprowadzenie sondażu, w którym ankietowanym zadano pytanie: „Czy Pani/Pana zdaniem zmiana nazwy przez Platformę Obywatelską pomogłaby tej partii w uzyskaniu większego poparcia?”

Wyniki mogą dać do myślenia władzom PO. Okazuje się, że zaledwie 19,6 procent badanych stwierdziło, że taka zmiana byłaby korzystna. Odwrotnego zdania jest 26,1 procent ankietowanych. Największa grupa, 38,3 procent respondentów, uważa, że zmiana nazwy nie będzie mieć wpływu na poparcie. Pozostałe 16 procent nie ma na ten temat zdania.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie