Polityka i Społeczeństwo

Plan PiS zawiódł. Trump miał tego nie zobaczyć

Plan PiS zawiódł. Trump miał tego nie zobaczyć
Fot. Shutterstock

Co to za heca? Toż przybył pan na swoje włości. Przyjechał, weźmie co swoje, a ciemny lud się cieszy, bo raczył u niego przenocować. A mógł zabić… Oczywistą groteskowość otoczki przyjazdu Donalda Trumpa do Warszawy PiS stara przekuć w międzynarodowy sukces. Tyle, że mówienie o sukcesie per se go nie czyni. Pieczołowicie przygotowane przyjęcie, przyjmuje błazeńskie formy…

Andrzej Rosiewicz nagrał piosenkę przygotowaną z okazji wizyty Donalda, Melanii i Ivanki Trump w Polsce.

Ten krytykujący dziś opozycję artysta już kiedyś śpiewał dla zagranicznego przywódcy. Wtedy jednak “wiosna wiała od Wschodu”.

“Gazeta Polska” przygotowała także okolicznościową okładkę środowego wydania. Chyba jednak nie o to chodziło, bo z okładki wynika, że to obcy, a nie prezydent Duda, ma podnieść Polskę z kolan.

fot. “Gazeta Polska”

Pan prezydent Duda w inteligentny sposób przedstawił Donaldowi Trumpowi sytuację Polski. Ciekaw jestem, czy równie domyślny jest nasz gość z USA.

Na trybunach przy Placu Krasińskich, gdzie przemawiał 45. Prezydent USA zasiadła sama śmietanka towarzyska. Skrupulatnie wyselekcjonowane przez posłów PiS delegacje miały odzwierciedlać obraz polskiego społeczeństwa. Pokazały jak się to robi u nas…

Miło powitali również ukochanego zbawcę narodu.

Z pogardliwymi gwizdami spotkał się za to zaproszony przez stronę amerykańską prezydent Lech Wałęsa. Szkoda, że ghostwriter Trumpa popełnił faux pax i napisał w przemówieniu o nim w dobrym tonie. To nie spodobało się zgromadzonym na tym, prawdę mówiąc, partyjnym wiecu.

Nie zawodzą płatni trolle i fanatycy.

https://twitter.com/KHermenegilda/status/882894501102137344

https://twitter.com/Monika_Lind/status/882925614419898368

Donald Trump natomiast skupił się przede wszystkim na połechtaniu polskiego urażonego wielkomocarstwowego ego. Miało to wzbudzić odrazę stosującej #politykęwstydu opozycji.

https://twitter.com/prezydentpl/status/882925233505800193

Wyszło zatem na to, że przyjechał Pan, wziął co swoje, a ciemny lud się jeszcze z tego cieszył. Przemówienie gościa z USA udowodniło, że potrzebujemy innych, by leczyć swoje kompleksy. Pokazało, że dla rozwiniętego i pędzącego naprzód świata Polska istniała tylko w historii, dziś ze swoją męczeńską retoryką nie wzbudza już niczyjego współczucia. Myślałem, że chłopów uwłaszczono półtora wieku temu, jednak mentalność przebijająca się podczas dzisiejszego wiecu sprawiła, że w to zwątpiłem.

Najdosadniej wizytę amerykańskiego suzerena na Twitterze opisała amerykańska piosenkarka Cher.

https://twitter.com/cher/status/882515016062181377

Na co odpowiedział jej Prawdziwy Polak…

Fot. Shutterstock/Debby Wong

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie