Polityka i Społeczeństwo

PiS zaciera ślady swojej największej wtopy. Jaką tajemnicę ukrywa Poczta Polska?

Poseł Kropiwnicki

Nie milkną echa wyborów-widmo z 10 maja. Poseł Robert Kropiwnicki z PO zapytał Pocztę Polską o konkretny koszt ich organizacji, w odpowiedzi dostał pismo niemal w całości zaczernione. – To jest jakaś zmowa, pisowska omerta – komentuje oburzony poseł.

Pierwotnie wybory miały odbyć się 10 maja. W związku z pandemią koronawirusa rząd postanowił, że wyborcy oddadzą swoje głosy w formie korespondencyjnej. Organizacja tych wyborów ruszyła, choć nie weszła w życie odpowiednia ustawa.

Ostatecznie głosowanie przełożono na 28 czerwca, ale pieniądze zostały wydane. Według informacji, do których dotarło TVN24, wybory-widmo mogły kosztować Pocztę Polską nawet 70 milionów złotych.

Z pytaniem o konkretny koszt zwrócił się do Poczty Polskiej poseł PO Robert Kropiwnicki. Polityk chciał poznać także treść uchwał zarządu Poczty Polskiej a także uzyskać informacje o zobowiązania, które ewentualnie poczta zaciągnęła na organizację wyborów i czy otrzymała refundację od rządu.

Wszystko jest tajne

W odpowiedzi otrzymał dokumenty, których treść jest w większości zaczerniona. Poczta tłumaczy się tym, informacje na temat wyborów są prawnie chronioną tajemnicą.

To wyjaśnienie nie przekonuje Roberta Kropiwnickiego. Jego zdaniem kluczowe informacje ukryto celowo.

Ciągle to ukrywają. To jest jakaś zmowa, moim zdaniem – pisowska omerta. Nabrali wodę w usta, to jest największa tajemnica w PiS. Wszyscy funkcjonariusze PiS to utajniają – powiedział poseł Kropiwnicki w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz. Jego zdaniem informacje są ukrywane, gdyż nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za organizacyjne fiasko i bezpodstawne wydanie milionów złotych publicznych pieniędzy.

To jest tajne. W PiS wszystko jest tajne. To ich największa tajemnica, bo to ich największa wtopa. I polityczna i prawna. Bo wydano około 70 milionów złotych bez żadnej podstawy prawnej – wyjaśnia Kropiwnicki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie