Polityka i Społeczeństwo

PiS wywiesza białą flagę? Polityk tej partii: “Będzie Lombardia”

Choć politycy PiS wciąż starają się zapewniać, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest pod kontrolą, to gdy nadstawi się ucho, słychać coś zupełnie innego.

8099 – to czwartkowy wynik przypadków nowych zakażeń w Polsce. Kolejny rekord. Rząd PiS przespał moment, kiedy należało reagować lub zajmował się sprawami niezwiązanymi z nadchodzącą drugą falą. Falą, o której eksperci mówili i przestrzegali jeszcze przed wakacjami. I można było zrobić dużo, by się na nią przygotować.

Wygląda na to, że teraz rząd próbuje ugasić płomienie przy użyciu szklanki wody. Co więcej, politycy PiS doskonale zdają sobie z tego sprawę, o czym świadczy przerzucanie odpowiedzialności za aktualną sytuację na innych. Choćby na lekarzy i pracowników służby zdrowia. – Oczywiście występują problemy, tym problemem jest, chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego – zaatakował przed kilkoma dniami Jacek Sasin.

W czwartek na Twitterze wpis zamieścił Radosław Gruza, dziennikarz śledczy współpracujący z redakcją oko.press. Niestety, wygląda na to, że wypowiedzi, jakimi raczą nas rządzący, są – mówiąc bardzo brutalnie – pudrowaniem trupa. “Będzie Lombardia” – mówią w prywatnych rozmowach politycy Zjednoczonej Prawicy.

Bez planu, bez pomysłu, bez dowodzących. W tym wypadku nie jest to niestety streszczenie gry naszej reprezentacji. To Polska 2020 w obliczu drugiej fali koronawirusa. “Koronawirus jest w odwrocie”. “Nie bójcie się koronawirusa, już nie trzeba się go bać” – jak to leciało, panie Morawiecki?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie