Polityka i Społeczeństwo

PiS wyrzuca Gowina, ten natychmiast reaguje. “Koniec Zjednoczonej Prawicy”

Gowin współczuje ofiarom działań rządu. Mocna krytyka wewnątrz obozu władzy
fot. flickr/Senat RP

Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu, a jak uczono nas wszystkich na fizyce – akcja rodzi reakcję. – Ta dymisja jest de facto końcem koalicji i końcem Zjednoczonej Prawicy  – skomentował lider Porozumienia.

Dzieje się w polskiej polityce! Nie ucichły komentarze po wieści, że w środę Sejm zajmie się Lex TVN, ledwo zaczęły się protesty w obronie wolnych mediów, a PiS odpaliło bombę. Rzecznik rzadu Piotr Mueller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Powód? Między innymi krytyka Polskiego Ładu.

Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy – zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną, i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy – tłumaczył rzecznik rządu.

Do sprawy odniósł się już sam Gowin. Przyznał, że o dymisji dowiedział się z mediów. Stwierdził, że Porozumienie zostało „wypchnięte z koalicji”.

Ta dymisja jest de facto końcem koalicji i końcem Zjednoczonej Prawicy – oświadczył Gowin.

Po siedmiu latach współpracy, sześciu latach współrządzenia zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządzącej ze względu na wierność postulatom Zjednoczonej Prawicy – powiedział były już wicepremier. Jak dodał, koalicja deklarowała, że nie będzie podnosić podatków, a Polski Ład te ustalenia złamał. Gowin stwierdził, że wprowadzanie „tych fatalnych rozwiązań wziętych z programu partii socjalistycznych będzie skutkować drożyzną”

Chcę powiedzieć, że odchodzę z rządu z moimi przyjaciółmi z Porozumienia z podniesionym czołem. Jestem dumny, że mogłem służyć Polsce – dodał były już wicepremier i minister. – Od jutra Porozumienie rozpoczyna działalność, która w jak najlepszy sposób realizować będzie interesy Polski i służyć będzie dobru Polaków – zapowiedział. Gowin poinformował, że w środę zarząd Porozumienia podejmie decyzję co do swojej przyszłości partii w koalicji rządzącej.

Źródło: Onet, Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie