Pandemia Polityka i Społeczeństwo

PiS wycofuje się na z góry upatrzone pozycje. Ofensywa Dudy przeciwko LGBT skończyła się klęską

Duda
Dziurek / Shutterstock.com

W ostatnich dniach obóz PiS zaatakował środowisko LGBT. Zaczęło się od posła Żalka, który powiedział w TV, że “LGBT to nie ludzie”. Potem dołączył do niego Andrzej Duda, który teraz niejako wycofuje się ze wszystkiego i twierdzi, że jego słowa zmanipulowano.

Wyjaśnienia głowy państwa

Duda twierdzi, że zagraniczne media wyjęły jego słowa z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość.

Nie rozpowszechniajcie fake newsów – apelował do wymienionych w tweecie portali, które pisały i jego kontrowersyjnych słowach. – Jednocześnie przekonania jakiejkolwiek mniejszości nie mogą zostać narzucone większości pod fałszywym pozorem tolerancji. W naszych czasach Prawda stała się przestraszonym małym stworzeniem, które ukrywa się przed znacznie silniejszą Poprawnością – dodał wcześniej.

Chodzi zaś o słowa, które polityk wypowiedział w weekend: – Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, niech zobaczy, jak wyglądało budowanie tej ideologii, jakie poglądy głosili ci, którzy ją budowali.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie