Polityka i Społeczeństwo

PiS wciąż myśli o wykopaniu z rynku TVN. Terlecki zdradził plany

screen/ YT/ Prawo i Sprawiedliwość

Choć prezydent zawetował “lex TVN”, okazuje się, że PiS ma w zanadrzu inne wyjście. – Trzeba wymyślić projekt, który byłby do zaakceptowania dla prezydenta – poinformował w poniedziałek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Lex TVN 2.0

Gdy prezydent Andrzej Duda 27 grudnia zawetował tzw. “lex TVN”, wszyscy po stronie opozycji odetchnęli z ulgą. Okazuje się, że przedwcześnie.

Wspomniany Terlecki, twierdzi, że weto głowy państwa nie kończy tematu. Twierdzi, że należy “wymyślić taki projekt, który byłby do zaakceptowania dla pana prezydenta”.

Dopytany, czy będzie więc zupełnie nowy projekt i kolejna wersja lex TVN, stwierdził, że tego jeszcze nie wie. – Nie wykluczam takiej możliwości – dodał.

Pytany z kolei, czy Duda zdradził PiS, odparł, że prezydent jest ponadpartyjny. – Nie ma tutaj takiej kwestii, żeby zdradzał jakąś partię – mówił.

PiS będzie grało lex TVN?

Istnieje ryzyko, że PiS będzie grało lex TVN tak samo, jak robi to z aborcją. Przypomina to tym temacie za każdym razem, gdy chce coś przykryć – czy to nieudolną walkę rządu z pandemią, czy wysoką inflację czy inne swoje problemy.

Coraz więcej świadczy też o tym, że Duda gra nadal z Kaczyńskim w jednym zespole – jego weto nie było żadną formą buntu.

Możliwe, że PiS za parę miesięcy znów wyciągnie, niczym magik królika z kapelusza, lex TVN 2.0. Znów będzie chciało odciągnąć tym uwagę opozycji i Polaków od poważnych afer.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie