Polityka i Społeczeństwo

PiS wciąż dba o najbliższych. Wiceminister z publicznych pieniędzy pomaga swojej rodzinie?

Grabowski Foto/ Shutterstock

Wygląda na to, że poznaliśmy kolejną aferę związaną z ważną postacią PiS-u. Tym razem chodzi o Szymona Giżyńskiego, którego syn kieruje częstochowskim oddziałem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Ale to dopiero początek układanki.

Uporządkujmy fakty. Szymon Giżyński jest Sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wiceministrem rolnictwa. W kwietniu 2019 roku, na mocy rozporządzenia ministra rolnictwa powstał Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jakie jest jego założenie? Ma m.in kształtować postawy patriotyczne.

Instytut ma swoją częstochowską filię. Kto jej szefuje? 30-letni Łukasz Giżyński. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa – to starszy syn wiceministra, który ma w swoim CV m.in w archiwum Regionalnego Funduszu Gospodarczego, czyli spółce ze 100 proc. udziałem skarbu państwa.

I Łukasz Giżyński zrealizował w ramach pracy w Instytucie projekt “Częstochowscy Męczennicy za Wiarę i Ojczyznę” (pomysłodawcą była Fundacja na Rzeczy Promocji i Rozwoju Sołectwa Karczewice), który przybliża historię katolickich księży mordowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej. Instytut znalazł środki, które poszły na wystawę, koncerty i… publikacje. Tu pojawia się Urszula Giżyńska – żona Szymona i matka Łukasza.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie