Polityka i Społeczeństwo

PiS w wojnie z Porozumieniem sięga po swoja ulubioną broń – korupcję polityczną

Jarosław Gowin

Do rozgrywki wewnątrz Porozumienia wchodzą stałe elementy w repertuarze PiS. Korupcja polityczna mówi członkom partii Gowina “Dzień dobry”.

Gdy Jarosław Gowin postawił się prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu w sprawie wyborów kopertowych, do drzwi polityków Porozumienia zapukała korupcja polityczna. Ze strony Prawa i Sprawiedliwości popłynęły propozycje intratnych stanowisk i posad. Podobno z tych “negocjacji” są nagrane nawet taśmy. Scenariusz się powtarza, a to potwierdza, że operacja marginalizacji, rozerwania i zrobienia wraku z formacji Jarosława Gowina steruje szef PiS. Bez jego zgody nikt nie złożyłby ministerialnej oferty.

Część kolegów dostała propozycje – powiedział w Programie “Onet Opinie” Michał Wypij z Porozumienia Jarosława Gowina. – Słyszałem o jednej takiej propozycji z ostatnich dni. Chodziło o bardzo konkretne stanowisko. Ta propozycja została odrzucona – dodał. Według ustaleń Onet.pl chodzi o fotel wiceministra w ważnym resorcie.

Ponadto Onet.pl informuje o kolejnej operacji “zielonego ludzika Kaczyńskiego”. Portal zapoznał się z dokumentem jaki przygotował Adam Bielan. Dla pogłębiania wrażenia rozróby w Porozumieniu i osłabienia Gowina, Bielan wzywa do przekazania siedziby partii, dostępu do kont bankowych oraz partyjnej dokumentacji.

Gowin ma na to czas – jak zaznaczono w piśmie – do 18 lutego. Do tego dnia muszą zostać także złożone stosowne dokumenty sądowe z wnioskiem o dokonanie zmian w KRS i w rejestrze partii politycznych – pisze Onet.pl

Wczoraj Magalena Sroka, rzeczniczka Porozumienia, w programie “Rozmowa Piaseckiego” w TVN24 postawiła oficjalnie warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu. Ugrupowanie Gowina oczekuje odwołania z funkcji Michała Cieślaka (minister ds. samorządów w KPRM), Jacka Żalka (wiceminister od funduszy) i Zbigniewa Gryglasa (wiceminister aktywów państwowych), którzy utracili partyjne rekomendacje.

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza informuje, że prezes PiS nie podjął jeszcze decyzji, czy odwoła byłych ludzi Gowina – Może odwołamy jednego albo dwóch, albo całą trójkę. Nic nie jest pewne – można usłyszeć na Nowogrodzkiej.

Źródło Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie