Polityka i Społeczeństwo

PiS w swoim stylu zamiata aferę z podróżami Czarneckiego pod dywan. “Mogą zachodzić nieprawidłowości”

Znany Europoseł wstydzi się swojej przeszłości. Ten fakt pogrąża go wśród działaczy PiS?
Fot. Flickr

Parlament Europejski nakazał Ryszardowi Czarneckiemu zwrot bezprawnie pobranych pieniędzy. PiS rozpoczął pudrowanie afery Czarneckiego.

W sierpniu 2020 r. “Rzeczpospolita” napisała, że “unijni urzędnicy twierdzą, iż europoseł pobierał nienależne mu zwroty kosztów podróży służbowych i diety”. Chodziło o niemałe kwoty, bo o aż 100 tysięcy euro. Ryszard Czarnecki kontraatkował i groził pozwami oraz mówił o fake newsach. Życie zweryfikowało medialne informacje i kilka dni temu Parlament Europejski nakazał zwrot bezprawnie pobranych pieniędzy.

Nawet kwota się zgadza, chociaż na razie nieoficjalnie. Ta afera zapadła w pamięć m.in. dlatego, że Czarnecki rozliczał podróż do Brukseli kabrioletem w lutym.

Ryszard Czarnecki zapadł się pod ziemię. Nie komentuje skandalu. Wycofał się z wywiadu dla jednej z rozgłośni. Nie odpowiada na nasze SMS-y. “Fakt” podał, że zwrócił pieniądze – pisze “Gazeta Wyborcza”. Reporterka gazety pytała w Sejmie polityków obozu władzy o aferę Czarneckiego.

– Zawsze mogą zachodzić jakieś nieprawidłowości wynikające z nieznajomości przepisów – zaczął usprawiedliwiać eurodeputowanego Marek Ast, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Według Asta sprawa jest zamknięta, bo Czarnecki uznał, że doszło do nieprawidłowości i zwrócił pieniądze.

Sprawa europosła trafiła do prokuratury w Zamościu. – Ja nie znam wszystkich spraw, które się toczą w prokuraturze – mówi Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, dając przy tym do zrozumienia, że nie wie co się z nią dzieje. Reporterka zapytała, czy Ryszard Czarnecki powinien być wyrzucony z PiS. – Nie wiem – odpowiedział polityk Solidarnej Polski. Jego zdaniem cała historia “w jakiś sposób została wyjaśniona”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie