Polityka i Społeczeństwo

PiS chce wydać wyrok na kobiety. Małgorzata Trzaskowska mówi zdecydowane NIE

Małgorzata Trzaskowska
Shutterstock

W środę Małgorzata Trzaskowska udostępniła na Instagramie post, w którym, w towarzystwie córki, wyraziła swoją opinię nt. kolejnych pomysłów władz dot. ograniczenia aborcji.

Wraca temat aborcji

Polki są przerażone tym, że Trybunał Konstytucyjny ma zdecydować, czy przerywanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu jest zgodne z Konstytucją. Do tej kwestii odniosła się już m.in. Kinga Rusin. Teraz głos zabrała też Małgorzata Trzaskowska, którą wszyscy lepiej poznaliśmy w czasie kampanii prezydenckiej jej męża.

View this post on Instagram

Dajcie nam, kobietom, decydować o sobie. Jesteśmy mądre, rozważne i odpowiedzialne. Zaufajcie nam. #powiedzkomuś #wyroknakobiety

A post shared by Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska) on

 

Na Instragramie udostępniła zdjęcie opatrzone hasztagiem #WyrokNaKobiety. Na fotografii widać też jej córkę, Olę. Dziewczynka zakrywa swoją twarz dłonią, na której widzimy napis “powiedz komuś”. Sama Trzaskowska dodała też apel:

“Dajcie nam, kobietom, decydować o sobie. Jesteśmy mądre, rozważne i odpowiedzialne. Zaufajcie nam.”

W sekcji komentarzy nie zabrakło słów poparcia dla jej postawy.

Temat aborcji wraca

Warto jednak zauważyć, że temat aborcji wraca w Polsce z reguły, gdy władza chce odwrócić naszą uwagę od innych palących problemów. Tym razem może chodzić o przykrycie np. rosnącej liczby chorych na COVID-19 i kryzys gospodarczy.

Już w 2016 r. przez Polskę przetoczyła się seria tzw. “czarnych protestów”, w ramach których kobiety wyrażały swoje niezadowolenie dot. pomysłów PiS, która to partia myślała (jak się okazało, nie po raz ostatni) o utrudnieniu Polkom prawa do aborcji. Teraz temat ponownie wraca.

Źródło: Instagram

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie