Polityka i Społeczeństwo

PiS szykuje polityczną bombę atomową. Wyciekły główne założenia Nowego Ładu

Konwencja
Flickr.com/PiS

Jak podaje portal OKO.Press, 20 marca PiS ogłosi swój nowy program gospodarczy – Nowy Ład. Za jego pomocą mamy podnieść się po kryzysie. Jego częścią ma być kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. złotych.

PiS inspiruje się programami opozycji?

Jak przyznają w sejmowych kuluarach posłowie opozycji, PiS ma przykry zwyczaj podbierania pomysłów swoim konkurentom. Przynajmniej tych, które pasują do wizerunku partii. Teraz jest chyba podobnie. Nowe pomysły dot. kwot wolnych od podatku są ewidentnie zainspirowanie wizjami polityków z Kukiz’15, Konfederacji, PSL i KO.

Bądźmy jednak też uczciwi: PiS obiecywało podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych przed wyborami w 2015 roku.

Teraz partia chce iść na całość i zwiększyć kwotę do aż 30 tys. zł. Pytanie, jak tego typu pomysły zostaną wdrożony w praktyce i czy w ustawie nie zostaną poukrywane haczyki, które rozmyją całą ideę. By na to odpowiedzieć, musimy poznać szczegóły. Tych na razie brakuje.

Jak podaje zaś OKO.Press, według danych GUS z 2018 roku poniżej 30 tys. złotych rocznie, czyli 2,5 tys. złotych miesięczne zarabiało 16 proc. pracowników w sektorze przedsiębiorstw. Oznacza to, że i tak większość z nas wpadnie przestrzeń, gdzie podatek trzeba zapłacić.

To jednak nie koniec. Zastanawia też pomysł dot. emerytur bez podatku.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie