Polityka i Społeczeństwo

PiS szykuje atak na rodzinę Gowina? Wojna w Zjednoczonej Prawicy wkracza w brutalną fazę

Kaczyński niewolnikiem układu. Afera KNF stawia lidera PiS pod ścianą
Fot. Flickr

Jarosław Gowin przestał owijać w bawełnę po próbie przewrotu w swojej partii. W kuluarach sejmowych można usłyszeć, że Zjednoczonej Prawicy już nie ma.

Po przechorowaniu koronawirusa uaktywnił się Jarosław Gowin. Wicepremier przestał owijać w bawełnę po próbie przejęcia jego partii przez Adama Bielana, “zielonego ludzika” Jarosława Kaczyńskiego. W ciągu ostatnich dni grzmiał w stacjach informacyjnych, jasno dając do zrozumienia, że za przewrotem w Porozumieniu stoją te same osoby, które parły do majowych wyborów kopertowych.

Adam Bielan został zdemolowany przez sąd, który wyrzucił do kosza jego wniosek o wygaszenie kadencji Jarosława Gowina na czele formacji. Po sromotnej przegranej europosła, otoczenie szefa resortu rozwoju, pracy i technologii liczyło, że PiS się cofnie i “odwoła ministrów, którzy wypowiedzieli Gowinowi posłuszeństwo”. Nic takiego nie ma miejsca, a może być wręcz przeciwnie – W Porozumieniu krąży plotka o “szykowanym ataku na rodzinę Gowina”. Szczegółów nikt nie podaje. – To utwardziło stanowisko wicepremiera – pisze “Gazeta Wyborcza”.

Według informacji dziennika, formacja Gowina nie tylko żąda odwołania ministrów, ale również odblokowania dostępu do programów publicystycznych w TVP. W odpowiedzi Jarosław Kaczyński zaczął przebąkiwać o przyspieszonych wyborach, a wczoraj Ryszard Terlecki, wirtuoz elokwencji i zwolennik “równego” traktowania wszystkich w Sejmie powiedział, że “chętnie pozbyłby się koalicjantów”.

Zjednoczonej Prawicy nie ma. Będziemy jeszcze trwać. Ale zaufania nie da się odbudować – mówią Gowinowcy w kuluarach. Kolejnym etapem, na wojennej ścieżce Porozumienia, będzie zarekomendowanie kandydatów na ministrów w miejsce tych, którym wycofano poparcie.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie