Polityka i Społeczeństwo Sport

PiS stworzyło specjalne stanowisko, Czarnecki ma nową rolę. “Jest bardzo zaangażowany”

screen/ YT/ Super Express

Ryszard Czarnecki ma nowe stanowisko! PiS powołało specjalną funkcję „pełnomocnika ds. Sportu”, którą powierzono właśnie temu politykowi.

Niedawno Ryszard Czarnecki chwalił się w mediach społecznościowych, że odbył z Jarosławem Kaczyńskim „długą i poważną rozmowę o polskim sporcie”. Wygląda na to, że rozmowa zainspirowała prezesa, gdyż po środowym posiedzeniu prezydium Komitetu Politycznego partii rzecznika PiS poinformowała o utworzeniu nowego stanowiska.

Kierownictwo PiS powołało pełnomocnika partii do spraw sportu. Został nim europoseł Ryszard Czarnecki – powiedziała Anita Czerwińska. – Uważamy, że sport jest bardzo ważną częścią życia społecznego. Widzimy bardzo duży potencjał w polskich sportowcach, w polskim sporcie. I chcemy położyć także na to akcent z naszej strony, ze strony politycznej, partyjnej – dodała rzeczniczka. Podkreśliła, że wybór Czarneckiego na to stanowisko nie może być zaskoczeniem.

Pan Ryszard Czarnecki jest osobą bardzo zaangażowaną w sprawy sportu. Pełni funkcje zarówno w Polskim Komitecie Olimpijskim, jak i w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Jest osobą, która w bardzo zaangażowany sposób uczestniczy w życiu polskiego sportu – wyjaśniła Anita Czerwińska.

Ryszard Czarnecki jest obecnie wiceprezesa PZPS. Europoseł kandyduje też na stanowisko prezesa związku, a w wyborach będzie rywalizował m.in. z legendarnym reprezentantem Polski Sebastianem Świderskim. Czarnecki już zadeklarował, że w przypadku wyboru na prezesa PZPS, odejdzie z polityki.

Zapowiedziałem już moim zwolennikom, że w razie wyboru przestanę angażować się w politykę krajową – zapowiedział europoseł w rozmowie z portalem WP Sportowefakty.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie