Polityka i Społeczeństwo

PiS sięga granic absurdu w nowym klipie. Kurski maczał w nim palce?

duda
Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało właśnie swój nowy spot wyborczy. Nowym przekazem partii jest hasło: „praca, nie kłótnie”. W kontekście polityki ugrupowania brzmi to… zaskakująco. Ponadto video jest pokazem propagandy, której nie powstydziliby się politycy PZPR za czasów PRL.

Jest wiele momentów, kiedy dobra współpraca najważniejszych instytucji w Polsce jest kluczowa. W 2016, kiedy pieniądze z programu 500+ miały trafić szybko do Polaków, udało się to zrobić w półtorej miesiąca, równie szybko rząd PiS wprowadził wyprawkę 300+, trzy lata później rząd PiS rozszerzył świadczenie także na pierwsze dziecko – od uchwalenia nowelizacji do wypłaty minęły 2 miesiące. Podobnie z 13. emeryturą. Tak samo szybko została wprowadzona ustawa o wprowadzeniu 13. emerytury na stałe – czyta na początku klipu lektor.

Najważniejsza jest jednak dobra współpraca w sytuacjach kryzysowych. Kiedy liczy się każdy dzień, by ratować miejsca pracy, by państwo mogło sprawnie działać – mówi dalej. Później mamy wyliczankę sukcesów rządu. Do tych w narracji klipu zalicza się tarczę antykryzysową i inne programu socjalne.

Całość ma przekonać widza, że rząd świetnie przeprowadził nas przez czas epidemii (zupełnie jakby ta się skończyła!) i spełnia socjalne marzenia Polaków.

Jak manipulować wyborcami?

Oczywiście klip jest jedną, wielką manipulacją. Po pierwsze przemilczano w nim to, że władza początkowo całkowicie ignorowała zagrożenie dot. koronawirusa. Nie zacytowano np. ministra Łukasza Szumowskiego, który cyklicznie zmieniał zdanie na temat maseczek, które miały ograniczyć zarażanie się chorobą z Wuhan. Nie wspominając już o szefie GIS-u, który to z kolei pod koniec lutego (czyli niespełna dwa tygodnie przez lockdownem) mówił, że “wielu polityków, którzy posługują się straszeniem koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek”.

Kropką nad “i” są jednak wyrwane z kontekstu i zmanipulowane wypowiedzi polityków opozycji, którzy jakoby przez cały czas epidemii prowadzili obstrukcyjne działania, mające na celu zaszkodzenie Polsce.

Do tego samo hasło przewodnie – „praca, nie kłótnie” – w ustach polityków partii, która wyrosła na dzieleniu Polaków brzmi absurdalnie. Przydałaby się odpowiedź ze strony opozycji…

Źródło: YouTube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie