Polityka i Społeczeństwo

PiS po cichu wdraża plan, który pozwoli pozbyć się Gowina? “Do wakacji zbudujemy większość”

Flickr.com/PiS

Można powiedzieć, że sobotnia prezentacja jedności Zjednoczonej Prawicy trwała dwa dni. W szopce uczestniczył Gowin, pod którym PiS od razu zaczął ryć.

W poprzednią sobotę odbyła się konwencja Zjednoczonej Prawicy, prezentująca założenia popandemicznego programu o nazwie “Polski ład”. Do końca nie było wiadomo, czy Zbigniew Ziobro z Jarosławem Gowinem, wystąpią u boku Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Panowie jednak się dogadali, a dla zamaskowania napiętej atmosfery panującej w prawicowej koalicji, podpisano deklarację programową. – Tu jest pięć podpisów.

Ja wierzę, że niedługo będzie więcej, że to będzie naprawdę szeroki program – mówił Jarosław Kaczyński.

Już w poniedziałek w “Wyborczej” ukazał się komentarz ważnego polityka obozu rządzącego. – Niezauważalnie dla mediów budujemy poduszkę bezpieczeństwa. Do wakacji, mam nadzieję, uda nam się zbudować taką większość, że będziemy mogli rządzić np. bez ludzi Jarosława Gowina – słychać na Nowogrodzkiej. Już wiadomo, że chodzi o nowy twór polityczny konstruujący się wokół Adama Bielana. Jak wygląda ciąg dalszy?

Według naszych rozmówców jest rozpisany cały plan na osłabienie Jarosława Gowina, tak by PiS nie potrzebował głosów Porozumienia – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Stronnicy Adama Bielana mówią nieoficjalnie, że Jarosław Gowin i tak wie, że nie znajdzie się na listach PiS, dlatego szuka porozumienia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Problem polega na tym, że lider PSL nie pali się do brania całej ferajny na listy.

– Dlatego na prawicy najlepszą alternatywą nadal jest PiS. Teraz, po prezentacji programu, w partii wróciły dobre nastroje, znów jesteśmy tymi, którzy mają ofertę, a w polityce ważne jest sprzedawanie przyszłości. Partia Bielana może być tym łącznikiem z PiS i to do niej będą odchodzić stronnicy Gowina – mówi gazecie polityk z obozu rządzącego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie