Polityka i Społeczeństwo

PiS niepokojąco wyprzedza swoich przeciwników. Niespodziewana decyzja Kaczyńskiego

W czasie gdy opozycja dokonuje przemeblowania w swoich szeregach, PiS przedstawia już swoich liderów na listach w poszczególnych okręgach.

– “Mamy i zmianę i kontynuację, mamy >>jedynki<<, które w naszym głębokim przekonaniu będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadania – a tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie, jeżeli chodzi o wybory i szczególnie intensywna reprezentacja tego wszystkiego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Kaczyński.

Premier wystartuje z Katowic, a reszta?

„Jedynki” zostały zaprezentowane podczas sobotniej konferencji prasowej. Prezentujący je Kaczyński wystartuje z okręgu warszawskiego. Co ciekawe, prezes PiS podjął decyzję, że premier Mateusz Morawiecki będzie liderem listy w Katowicach.

W okręgu podwarszawskim “jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak.

W Legnicy listę ma pociągnąć wiceprezes partii Adam Lipiński. W Wałbrzychu to zadanie spadnie na barki szefa KPRM Michała Dworczyka. We Wrocławiu na 1. pozycji zobaczymy posłankę Mirosławę Stachowiak-Różecką, zaś Bydgoszczy – posła Tomasza Latosa.

Toruń to okręg dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zaś Lublin przypadł wiceszefowi MSW Sylwesterowi Tułajewowi. Z kolei w Chełmie wystartuje wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, a w Zielonej Górze poseł Marek Ast.

W Łodzi “jedynką” został wicepremier, szef resortu kultury Piotr Gliński, w Piotrkowie Trybunalskim – wiceprezes PiS, b. szef MON Antoni Macierewicz, chyba najbardziej kontrowersyjny polityk PiS.

W Sieradzu na „jedynkę” trafia posłanka Joanna Lichocka, w Chrzanowie b. rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło – Rafał Bochenek. Kraków ma porwać za sobą posłanka Małgorzata Wassermann, a Nowy Sącz poseł Arkadiusz Mularczyk. W Tarnowie na pierwszym miejscu można będzie zobaczyć radną Annę Pieczarkę.

W Płocku liderem jest minister zdrowia Łukasz Szumowski, w Radomiu – szef gabinetu premiera Marek Suski. W Siedlcach – minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Opole to wicewojewoda Violetta Porowska. W Krośnie będziemy mogli zagłosować na marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. „Jedynką” w Rzeszowie jest szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

W Białymstoku liderem listy ma być minister edukacji Dariusz Piontkowski, w Gdańsku wiceminister kultury Jarosław Sellin, w Gdyni poseł Marcin Horała, a w Bielsko-Białej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Częstochowa to region wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego, zaś w Gliwicach listę ma ciągnąć szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, a Rybniku b. europoseł Bolesław Piecha.

W Sosnowcu listę otwiera posłanka Ewa Malik, w Kielcach szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w Elblągu poseł Leonard Krasulski, w Olsztynie Wojciech Maksymowicz, w Kaliszu poseł Jan Dziedziczak.

W Koninie ten zaszczyt przypadł wojewodzie Zbigniewowi Hoffmannowi, w Pile – Krzysztofowi Czarneckiemu, w Poznaniu ministrowi przedsiębiorczości Jadwidze Emilewicz, w Koszalinie wiceszefowi MSWiA Pawłowi Szefernakerowi, a w Szczecinie ministrowi gospodarki morskiej Markowi Gróbarczykowi.

Co na to opozycja?

Na liderów list opozycji za pewno jeszcze poczekamy. PO nadal negocjuje z PSL na temat budowy ewentualnej koalicji wyborczej. Nie wiadomo, czy SLD będzie tworzyło odpowiednik Koalicji Obywatelskiej po lewej stronie sceny politycznej, gdzie pojawi się też Wiosna i Razem.

Dziś PiS niepokojąco wyprzedza swoich przeciwników.

Źródło: Dziennik.pl

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie