Polityka i Społeczeństwo

PiS nie ucieknie od głosowania ws. komisji śledczej ds. Pegasusa? Kukiz stawia Kaczyńskiemu groźne ultimatum

Kukiz znowu pod rękę z PiS w sprawie kluczowej ustawy
fot. flickr/Krzysztof Białoskórski

Czy PiS spróbuje zablokować wniosek o powołanie komisji śledczej ds. Pegasusa? Paweł Kukiz postawił partii rządzącej ultimatum dotyczące samego przyjęcia wniosku i poddania go pod głosowanie.

Paweł Kukiz porozumiał się z partiami opozycyjnymi i zbierze podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. Pegasusa. Wniosek zostanie więc złożony, problemem będzie jednak jego przegłosowanie.

Bez Kukiza i jego ludzi PiS nie ma większości, ale nadal jest w trochę lepszej sytuacji niż opozycja. Żeby wniosek przeszedł, potrzeba maksymalnej mobilizacji w szeregach każdej z partii, a to trudniejsze do wyegzekwowania.

Jeśli ktoś z PiS się nawet wstrzyma, to wniosek powinien przejść. Tylko to jest tak durny, partyjniacko-sowiecki ustrój, że wystarczy, by Braun przyszedł bez maseczki, został wykluczony z posiedzenia i większości nie ma – denerwuje się Paweł Kukiz w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Kukiz jest zdeterminowany, by wniosek trafił pod głosowanie. Postawił partii rządzącej ultimatum na wypadek, gdyby w PiS narodził się pomysł, aby skierować wniosek do zamrażarki.

Zrobię wszystko, by doszło do jego głosowania, a jeśli marszałek Witek będzie chciała ten wniosek zamrozić, to ja zamrożę moje głosowania wspólnie z PiS. Proste – deklaruje Paweł Kukiz. Koniec wsparcia rockmana oznaczałoby ogromne problemy PiS z zebraniem większości w Sejmie. Jarosław Kaczyński musiałby przygotować atrakcyjną ofertę i ruszyć na łowy, by przeciągnąć na swoją stronę innych posłów.

PiS musi więc zaryzykować – dopuścić do głosowania i zarządzić pełną mobilizację w swoich szeregach. Pewne jest, że do głosowania nie dojdzie jeszcze na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Nie zdążymy, ale na tym posiedzeniu powinniśmy go złożyć. Czekamy na podpisy PO – powiedział Paweł Kukiz.

Czytaj także:

Janusz Kowalski na łopatkach. Lider Agrounii zaorał go, a potem nawiózł gnojownik. I to przed kamerami!

To dlatego Putin chce zaatakować Ukrainę? Brytyjskie MSZ zdobyło szokujące informacje

Wojna coraz bardziej prawdopodobna? Ten zaskakujący ruch USA może być na to mocnym dowodem

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie