Polityka i Społeczeństwo

PiS niby walczy z nepotyzmem, ale szwagierka Sasina nie musi się obawiać utraty posady. “Nie jest rodziną”

Minister Jacek Sasin
Flickr.com/PiS

W grudniu zeszłego roku Angelika Konaszczuk, czyli szwagierka Jacka Sasina, zasiadła w radzie nadzorczej Portu Lotniczego w Lublinie. Co prawda, PiS miało walczyć z nepotyzmem, ale kobieta jak na razie nie straciła stanowiska.

Szwagierka Sasina

Władze Portu Lotniczego w Lublinie poinformowały, że Konaszczuk nadal pozostanie w radzie nadzorczej lotniska. Informację podał rzecznik prasowy Piotr Jankowski.

Dlaczego Konaszczuk nie ustąpiła?  Rzecznik twierdzi, że Port Lotniczy Lublin nie jest spółką Skarbu Państwa, a jedynie samorządową. Poza tym uchwała przyjęta przez PiS dot. zakazu zatrudniania “współmałżonków, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców”. Pani Konaszczuk nie jest rodziną – powiedział Jankowski.

Może zresztą Konaszczuk ma kwalifikację? Jak podaje gazeta.pl, od 2016 r. zatrudniona była w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku dyrektorki Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Z kolei w grudniu 2020 roku została członkiem rady nadzorczej we wspomnianym lubelskim porcie lotniczym.

O powołaniu do rady zdecydowały niewątpliwie moje kompetencje. Posiadam zarówno doświadczenie w sektorze lotniczym, jak również gruntowne wykształcenie w tym zakresie – mówiła już wcześniej w rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim” szwagierka Sasina. – Życzyłabym innym zasiadającym w zarządach i radach, aby ich poziom doświadczenia i kwalifikacji był taki jak mój – dodała.

Co zaś robiła wcześniej? W latach 2004-05 była zatrudniona w Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. Potem – już w latach 2005-06 – pracowała w PTK Centertel. Od 2006 do 2010 r. została zatrudniona w lubelskim oddziale terenowym Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie. W latach 2010-14 można ją było spotkać w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Była też zatrudniona w Banku Millennium.

Przed Sasinem ciężka praca

Sasin ma zająć się wyczyszczeniem spółek Skarbu Państwa z członków rodzin polityków PiS. Jak podaje RMF FM, zlecił to wiceministrowi Andrzejowi Śliwce. Ten ma “stworzyć listę członków rodzin działaczy pobierających pensje z państwowych spółek oraz wytyczne, jak i kiedy kompetencje tych osób weryfikować, a w razie braku kompetencji: w jaki sposób i kiedy je zwalniać”.

Źródło: gazeta.pl Dziennik Wschodni, RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie