Polityka i Społeczeństwo

PiS ma się dobrze. Na taką władzę czekali bojówkarze i chuliganeria

PiS ma się dobrze. Na taką władzę czekali bojówkarze i chuliganeria
fot. flickr/P.Drabik

Prof. Magdalen Środa wyraziła swoje zdumienie, nawet rozgoryczenie po zapoznaniu się z wynikami sondaży poparcia dla partii politycznych. PiS -41% poparcia, Kukiz- 12%. Zaangażowana politycznie feministka nie spodziewała się takiego wyniku, liczyła na coś zupełnie innego. Urodzona hurra optymistka z pani profesor.

Czyżby nie zdawała sobie sprawy, że przyszłych wyborców poddaje się obróbce w szkołach powszechnych, będących od lat szkołami katolickimi, pod rządami PiS już bez kamuflażu zmienianych w wyznaniowe?

Pani profesor na swoim fejsbookowym profilu puściła nieco wodze fantazji:

”Właściwie rozumiem dlaczego komunizm w Polsce tak dobrze się trzymał: ludzie lubią autorytaryzm, lubią jak władza nimi zarządza byleby tylko gotówkę dawała. W PRLu gotówki co prawda było mało, ale polityka socjalna: wczasy, żłobki, przedszkola, a zwłaszcza system przywilejów dla posłusznych – imponujący! Po co komu demokracja, po co trójpodział władzy? Wielu i z cenzurą nie było źle, bo po co komu wolność słowa? Na kolację się nie zje. A do tego to poczucie narodowej dumy. W PRLu też nam mówiono na czym polega prawdziwy patriotyzm (zdjęcia Gierka w każdej klasie) i że wszelkie zło bierze się z knowań obcych. Życie było proste i poukładane jak cep. Po co komu Europa? Mamy swoich żołnierzy wyklętych i żadne inne ideały nie są nam potrzebne. Po co komu chrześcijaństwo? Mamy ojca Rydzyka. Poza tym Nasz kościół mówi jak jest i jak ma być a ma być po bożemu, z Kaczyńskim, Szydło i Szyszką w świetlaną przyszłość. Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił…”

PiS ma tak wysokie poparcie, bo wdrożył socjalny, stricte lewicowy program 500+. Ludzie są z niego zadowoleni i nie ma co się im dziwić. Będą wściekli, gdy ktoś ten program zatrzyma. Na razie cięgi- nie tylko w sondażach- zbiera Nowoczesna nie kryjąca się nawet, że program dopłat na drugie i kolejne dziecko chciałaby zlikwidować. Po drugie: pokazuje swojemu elektoratowi (na inny nie zwraca uwagi), że usiłuje coś zrobić z poprzednim rządem za pomocą komisji śledczych, a nie kto inny, jak fanatycy PiS żądają głów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Trzy: partia rozdaje posady swoim zaufanym ludziom, z których większość to działacze BMW(bierni, mierni, ale wierni). Cztery: służby mundurowe doczekały się podwyżek, których odmawiali im poprzednicy. Pięć: rząd i ministrowie patrzą przez palce na wydarzenia takie, jak ostatnio w Radomiu, kiedy to członkowie katoprawicowej bojówki pobili członka Komitetu Obrony Demokracji.

blog 2

I ten ostatni punkt jest głównym motorem polityki PiS i wysokiego poparcia dla partii. Sympatycy rządu, przede wszystkim bojówkarze i wszelkiej maści zorganizowana chuliganeria wiedzą, że resort kierowany przez duet Błaszczak- Zieliński nie stanie im na drodze. Mówiąc wprost: przemoc prawdziwych Polaków wobec Polaków gorszego sortu będzie tolerowana, a nawet wskazana. A na taki rząd czekały masy ze stadionów piłkarskich, Młodzież Wszechpolska, ONR i całe to towarzystwo strojące się w obrońców patriotyzmu, polskości i moralności.

Platforma Obywatelska była osiem lat u władzy i niewiele zrobiła, by realizować zapisy Konstytucji olewanej przez obecny rząd. Wystarczyło zdelegalizować pewne organizacje podpierając się Ustawą Zasadniczą i problemów by nie było. Ale do podjęcia takich decyzji trzeba mieć jaja i być faktycznym liberałem.

fot. flickr/P. Drabik

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie