Polityka i Społeczeństwo

PiS ma nowy sposób na walkę z opozycją. Zobaczcie, co tym razem wymyśliły tęgie głowy na Nowogrodzkiej

PiS zaprezentowało dziś nową stronę internetową, którą stara się uderzać w opozycję, wypominając jej wiele wypowiedzi. Czy to skuteczne narzędzie w walce politycznej?

“Podczas forum programowego Platformy z pewnością padną kolejne puste obietnice. Tymczasem prawda o ich planach kryje się w wypowiedziach polityków opozycji. Możecie się przekonać tutaj: forumprogramoweko.pl” – poinformował na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Strona PiS

Na wspomnianej witrynie internauci znajdują zakładki dot. rodziny, pracy, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej. W każdej z nich zawarto wypowiedzi liderów opozycji, które dotykają tych właśnie obszarów.

“Zlikwidujemy CBA” – miał powiedzieć Grzegorz Schetyna w 2016 roku.

“Jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców” – mówił Cezary Tomczyk w 2015 roku.

“Zlikwidujemy program 500+, gdy dojdziemy do władzy” – dodawał Witold Zembaczyński w roku 2018 r. To ostatnie było jednak propozycją nie PO a w istocie Nowoczesnej, która dziś w praktyce nie istnieje, a większość jej posłów przeszła już do klubu PO-KO.

Oczywiście nie obyło się bez ataków na samo PO, które twierdziło kilka lat temu, że Polskę nie stać na program 500+.

Czy fejkowy program przeciwników politycznych to dobry pomysł na kampanię? No cóż. Strona nie odwołuje się do źródeł, a bez tego jej czytelnik otrzymuje zdania wyrwane z kontekstu i nie może łatwo ich zweryfikować.

KOntratak

Dziś w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystartowało zaś dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej (obecnie to sojusz PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej), na którym odbędą się 53 panele dyskusyjne. W planach są też cztery “wydarzenia specjalne”, gdzie posłuchać będzie można m.in. Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej.

Media spekulują, że w czasie tego wydarzenia poznamy więcej szczegółów dot. strategii KO na nadchodzące wybory.

Ponoć politycy mają skupić się na takich kwestiach jak: gospodarka, edukacja, zdrowie i ekologia.

Będziemy pokazywać poszczególne, konkretne rozwiązania dla Polski. Pokazujemy plan, jak naprawimy Polskę po tym, co w tej chwili się dzieje – mówił wczoraj Kielcach wiceszef PO Borys Budka.

Forum, które zakończy się w sobotę, ma mieć charakter otwarty.

Początek wojny

Nikt nie ma chyba złudzeń, że kampania będzie niezwykle ostra. PiS walczy o kolejną kadencję rządów, zaś opozycja o odbicie parlamentu. Dla poszczególnych sił na opozycji może być to walka na śmierć i życie. Nie wiadomo, czy SLD przetrwa kolejną kadencje poza Sejmem. Dla dołów partyjnych PO słaby wynik jesienią także będzie demotywujący.

Z kolei PiS walczy dziś o większość konstytucyjną. Jeśli ją wywalczy, możemy obudzić się pewnego dnia w innej Polsce…

źródło: Dziennik.pl

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie