PiS i Pałac Prezydencki w szoku! Człowiek Trumpa pochwalił publicznie… polski rząd. „Niezwykły sojusznik”

Sekretarz stanu USA Marco Rubio powiedział słowa, które muszą zirytować PiS! W czasie konferencji z Radosławem Sikorskim powiedział sporo ciepłych słów o obecnym rządzie.

PiS musi być wściekłe na Rubio!

W USA jest już Karol Nawrocki, a we wtorek w Miami pojawił się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który spotkał się na miejscu z odpowiedzialnym za politykę międzynarodową USA Marco Rubio. W tym czasie dowiedzieliśmy się, że Nagroda Solidarności im. Lecha Wałęsy trafi do kubańskiej aktywistki Berty Soler. Ogólnie ciepłe relacje ministra PO z człowiekiem z administracji Donalda Trumpa muszą irytować ludzi z PiS.

Powróćmy do Nagrody Solidarności – nagrodzona Soler jest liderką opozycyjnej organizacji Damy w Bieli, która stała za antyrządowymi manifestacjami w 2021 r. Były to największe takie wystąpienia w regionie od czasu Rewolucji Kubańskiej. Poszło o ogólne problemy gospodarcze, które zostały pogłębione przez trwającą wtedy pandemię COVID-19 i wynikłe z niej lockdowny i blokady przepływu towarów.

Rozmowy ministrów

Nagrodzenie Soler było pretekstem do rozmów z Rubio w czasie, gdy Nawrocki spotyka się z Trumpem. W ten sposób rząd stworzył przeciwwagę do rozmów w Białym Domu. Amerykański sekretarz stanu powiedział kilka ciepłych słów pod adresem polskiego rządu, co burzy narrację PiS i Pałacu Prezydenckiego o tym, że tylko oni mogą budować dobre relacje z administracją Trumpa.

Jestem bardzo wdzięczny [za spotkanie]. Wasz rząd w Polsce to niezwykły sojusznik na rzecz wolności. Oczywiście są inne kraje, które wyzwoliły się z jarzma tyranii, ale nie ma żadnego kraju na całym świecie, który był bardziej pomocny, bardziej sprzymierzony z nami, niż Polska – mówił Rubio.

Przyznał przy okazji, że Polska pomogła USA w rozmowach z Kubą. Nie chcę tutaj wychodzić przed szereg, ale kilka miesięcy temu toczyliśmy rozmowę na temat wydarzeń, które mają miejsce na Kubie i poprosiłem wtedy rząd Polski, aby nam pomogli na arenie międzynarodowej, globalnej. Miało to miejsce natychmiast i pokazuje to, że ze wszystkich krajów na świecie, które zrzuciły jarzmo komunizmu, jeden z nich, który na pewno nie zapomniał o tym, jak trudno było to zrobić i który wspiera tych, którzy chcą zrzucić jarzmo komunizmu, to nasi przyjaciele i sojusznicy w Polsce. Bardzo wam dziękujemy – podsumował amerykański sekretarz stanu.

Jarosław Kaczyński musiał się zagotować gdy to usłyszał.

Źródło: wp.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

2 Odpowiedzi na PiS i Pałac Prezydencki w szoku! Człowiek Trumpa pochwalił publicznie… polski rząd. „Niezwykły sojusznik”

  1. Kris pisze:

    Mam nadzieję że krasnalowi z Żoliborza przewróciły się resztki wątroby jak się o tym dowiedział, mały siwy załupieżony karzeł powinien być już dawno na emeryturze albo w pierdlu jako szef przestępczej organizacji która okradała Polskę przez ostatnie 6 lat na potęgę.

  2. Anna pisze:

    Kaczyński to człowiek o którym nie mówi się dobrze ,jest mściwy ,zły lepszych ludzi od siebie gnoi ,poniża i niszczy kłamstwem.A co jak się dowiedział? O pewno ze zlosci nie zdążył do toalety i dostał szału. nie możliwe że Tusk i rząd zosyal pochwalony i to przez kogo? Przecież w Ameryce dobrze wiedzą że te pisowskie miernoty źle rządziły i nie potrafiły nic dobrego załatwić polsce . Zobaczymy co załatwi Nawrocki i oby nie narobił Polsce wstydu i kłopotów.A cenckiewcz i Bielan to polecieli na wycieczkę za nasze pieniądze ,pisowskie złodzieje ,kłamcy i oszuści .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *