Gospodarka Polityka i Społeczeństwo

PiS coś knuje? Sejm przyjął kontrowersyjną poprawkę, która mocno ingeruje w ustawę o finansach publicznych

Fot. Flickr/Sejm RP

PiS planuje ponownie negatywnie nas zaskoczyć? Inwestycje państwa w 2021 r. zostaną wyłączone spod limitu wydatków. Posłowie partii rządzącej przyjęli już stosowny zapis w tej sprawie.

Ratowanie gospodarki poprzez inwestycje?

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o delegowaniu pracowników. Co to oznacza? Dla pracodawców nic dobrego. Zmieni się bowiem to, że wzrosną im koszty delegowania. Przybędzie im też nowych obowiązków.

Tyle że wraz z przepisami, które nie są zbyt wygodne i korzystne dla firm, przegłosowano coś jeszcze. Okazało się, że razem z opisaną wyżej ustawą przyjęto poprawkę, która mocno ingeruje w ustawę o finansach publicznych. O co chodzi? O wyłączenie spod stabilizującej reguły wydatkowej inwestycji państwa. Na razie tych, które zostaną zapisane w ustawie budżetowej na 2021 roku.

O co chodzi?

Dlaczego jednak taki przepis wejdzie w życie? Czy ma to związek z kryzysem gospodarczym, który właśnie się zaczyna? Ministerstwo finansów tłumaczy, że wprowadzenie poprawki jest potrzebne z tego powodu, że aktywność państwa, która wykorzystuje środki unijne, powinna zostać wyłączona spod limitów, w takim momencie jak teraz, czyli właśnie w czasie kryzysu.

Opozycja zapowiedziała w związku z tym pilne zwołanie sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Sprawa jest bowiem zastanawiająca i ryzykowna. Czy bowiem nie czeka nas teraz seria nieprzemyślanych inwestycji publicznych? PiS będzie chciało uratować gospodarkę za wszelką cenę, ale do walki z mocniejszym przeziębieniem zastosuje arszenik?

Źródło: money.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie