Polityka i Społeczeństwo

PiS chciało odtrąbić sukces i szastać unijnymi miliardami, a tu smutna niespodzianka. Ziobro nie odpuszcza wojenki ws. KPO

Premier Mateusz Morawiecki stara się wszystkim wmówić, że opozycja chce zablokować unijne środki, ale to Solidarna Polska znowu mówi: weto.

Premier Mateusz Morawiecki na każdym kroku stara się wmówić opinii publicznej, że to opozycja chce blokować unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy. Tymczasem Solidarna Polska znowu mówi: weto.

Kamienie milowe przedmiotem sporu

Solidarna Polska pochyliła się na zwołanym zarządzie partii nad Krajowym Planem Odbudowy (KPO) i zawartymi w nim tzw. kamieniami milowymi. To szereg warunków, jakie rząd musi spełnić, żeby strumień unijnych pieniędzy popłynął do Polski.

Zbigniew Ziobro powiedział dziennikarzom, że po omówieniu przedmiotowych zagadnień, zarząd podjął uchwałę.

– Ostateczna treść tak zwanych kamieni milowych nie była przedmiotem ustaleń ani rządowych, ani politycznych z Solidarną Polską. W tym sensie nie czujemy się zobowiązani do realizacji tych wszystkich postanowień, które są tam zawarte bez wcześniejszej jej oceny, a ocenę będziemy dokonywać wyłącznie pod kątem interesu Polski i Polaków – pogroził palcem minister.

Zwrócił uwagę, że niektóre kamienie milowe budzą “zasadnicze wątpliwości”. Jako przykład podał opodatkowanie używania aut spalinowych i określił ten punkt jako “ideologiczne szaleństwo”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie