Polityka i Społeczeństwo

Piorunujące słowa lekarza o rządzących. “Sprowadzili na nas największe nieszczęście od wybuchu stanu wojennego”

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Rządzą nami amoralni dyletanci – mówi Jakub Sieczko, lekarz w trakcie specjalizacji z anestezjologii. I na tym nie kończy.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz doradcy premiera do spraw COVID-19, profesora Andrzeja Horbana. Panowie mówili o stabilizacji sytuacji związanej z koronawirusem – Możemy się trochę uśmiechnąć, że to, co najgorsze, mamy w pewnym sensie za nami. Malejąca liczba badań to też w pewnym sensie informacja, że sytuacja się poprawia. Możemy sobie nawzajem pogratulować, poziom odpowiedzialności społecznej zdecydowanie się poprawił – mówił minister zdrowia.

Gościem radia TOK FM był Jakub Sieczko, lekarz w trakcie specjalizacji z anestezjologii – System ochrony zdrowia upadł. Nie jesteśmy na granicy wydolności, moim zdaniem już ją przekroczyliśmy. Czasem towarzyszy mi też rozbawienie, gdy słucham polityków partii rządzącej mówiących, że jest dobrze i możemy się uśmiechać. To nie jest prawda, nie mamy powodów do uśmiechu – grzmiał na antenie radia.

Jakub Sieczko powiedział, że nie ma żadnej stabilizacji i nie wiadomo w jakiej fazie jesteśmy – (…) rząd postanowił zbić termometr, żeby nie widać było, że mamy gorączkę – mówił. Lekarz zaznaczył, że testujemy kilkukrotnie za mało ludzi, co daje obraz obraz wycofującej się epidemii. Przytoczył dane o zgonach, które są w miarę wiarygodnym wskaźnikiem opanowania epidemii w PolsceKilka dni temu Polska była na czwartym miejscu na świecie pod względem zgonów chorych z rozpoznanym COVID-19. Pierwsze były USA, druga Brazylia, trzeci Meksyk. Nie muszę chyba mówić, o ilu mieszkańców więcej mają te kraje niż Polska – tłumaczył.

Przyszły anestezjolog nie ma wątpliwości, kto odpowiada za te tragedie – Rządzą nami amoralni dyletanci, którzy sprowadzili na nas największe nieszczęście od wybuchu stanu wojennego – powiedział w mocnych słowach. Dodał, że dla poczucia sprawiedliwości społecznej “dobrze byłoby zobaczyć, jak odpowiadają przed sądem, Trybunałem Stanu lub komisją śledczą”.

Źródło TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie