Po godzinach

Pionierska operacja prof. Grodzkiego. I to bynajmniej nie polityczna

Flickr.com/Senat RP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki dokonał pionierskiej operacji – wszczepił do krtani kawałek żebra. Operacja dot. kobiety, która codziennie dusiła się z powodu zwężenia tchawicy.

Grodzki uratował kobietę

Ponoć kobieta cierpiała do tego stopnia, że miała już myśli samobójcze.

Była bardzo zrezygnowana – wspomina Tomasz Grodzki w rozmowie z Faktem. Podobno choć była wielokrotnie hospitalizowana nic nie pomagało. – W krtani miała już rurkę tracheostomijną, żeby w ogóle móc oddychać. Podjęliśmy wówczas decyzję o operacji – dodaje Grodzki.

Operacja, o której wspomina polityk KO, to wyjątkowo trudny zabieg. Grodzki przeprowadził go z dr hab. Jarosławem Pierógiem. Chodziło o częściową resekcję tchawicy i poszerzenie chrząstki tarczowatej chroniącej krtań przy pomocy wstawki zrobionej z żebra chorej. Kobieta mogła nawet umrzeć.

– Zawsze informujemy o wszystkich możliwych powikłaniach. Kobieta była na to gotowa, była bardzo już zmęczona całą sytuacją. Bardzo zrezygnowana wieloletnim cierpieniem – dodaje marszałek Senatu.

Sama pacjentka także wypowiedziała się na łamach Faktu: – Od wielu lat zmagam się z podgłośniowym zwężeniem krtani. (…) Moje życie było podzielone na ciągłe powroty do szpitala na kolejne operacje i bardzo krótkie okresy swobodnego oddychania. Nowa operacja, którą mi zaproponowano, była dużym ryzykiem, ale i wielką nadzieją na powrót do normalnego życia.

Sukces!

Ostatecznie operacja zakończyła się sukcesem.

– Obecnie kobieta przebywa już w domu, czuje się dobrze, oddycha swobodnie i w końcu mówi, choć bardzo cicho. Musi się nauczyć tej zupełnie nowej dla niej sytuacji – opowiada polityk KO.

Kobieta przyznaje, że “operacja, którą przeszłam w Zdunowie, dała mi szansę na swobodny oddech na dłużej – coś, w co przestałam już wierzyć i co wydawało się niemożliwe w moim przypadku. Chyba nigdy od początku mojej choroby nie oddychało mi się tak dobrze. Przez tak długi czas. Każdy dzień życia i każdy oddech jest cudem”.

Źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie