Polityka i Społeczeństwo

Pieniążki nie tylko parlamentarzystów. Będzie też podwyżka dla Andrzeja Dudy? “Projekt jest gotowy”

Prezydent Duda
Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Andrzej Duda podpisał w piątek rozporządzenie, wprowadzające podwyżki dla parlamentarzystów i członków rządu. Okazuje się, że i prezydent może doczekać się wzrostu wynagrodzeń.

Podpis pod rozporządzeniem jest. Ustaliliśmy z premierem, że ja wydaję rozporządzenie; niezbędna jest kontrasygnata pana premiera i wszystko zostało dokonane – ogłosił wczoraj Andrzej Duda. Tym samym spełniła się obietnica Jarosława Kaczyńskiego, który zapewnił, że załatwi podwyżki dla posłów.

To była kwestia pewnego urealnienia tych wynagrodzeń – ocenił Duda. A więc w dobie kryzysu wywołanego pandemią, gdy wielu ludzi musiało zamykać swoje przedsiębiorstwa i traciło oszczędności, politycy zadbali o podwyżki dla siebie.

Teraz okazuje się, że na wzrost zarobków może liczyć też prezydent. Ryszard Terlecki poinformował na Twitterze, że odpowiedni wniosek jest już gotowy i błyskawicznie trafi do Sejmu. Jak widać w sprawie swoich pieniędzy politycy nie działają opieszale.

W Sejmie jest gotowy i w poniedziałek rano zostanie złożony projekt ustawy obejmujący podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych) a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów – napisał Terlecki.

Dzięki rozporządzeniu posłowie mogą liczyć na solidne podwyżki. Zarobią teraz ok 12 tysięcy złotych miesięcznie brutto. Premier i marszałkowie dostaną z kolei ponad 20 tysięcy zł miesięcznie brutto. Wiceministrowie mogą liczyć na pensję w wysokości 16 tysięcy zł brutto.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie