Polityka i Społeczeństwo

Piękny gest szczecińskich nauczycieli. Podzielą się swoimi “trzynastkami”

Szczecińscy nauczyciele ruszają z akcją “Szkoła dla gastronomii”. Pedagodzy i pracownicy administracji wspomogą lokalnych restauratorów.

Cały pomysł powstał powstał w Szkole Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi. – Jako nauczyciele nie zarabiamy dużo, a ta “trzynastka” to zawsze takie podreperowanie budżetu – mówi Joanna Połeć-Trusiuk, dyrektorka placówki. I namawia do wspierania branży gastronomicznej, tym bardziej że jest ona źródłem utrzymania części rodziców.

Oczywiście, nic na siłę. Cała akcja ma być tylko namawianiem na pomoc. Jeśli jakiś nauczyciel uzna, że może przeznaczyć całą “trzynastkę”, to taką kwotę przekaże. Jeżeli część – to również będzie sukcesem akcji. Chodzi o gest, wsparcie, solidarność.

Joanna Połeć-Trusiuk na zgłoszenia drogą mailową czeka do 12 lutego. W tej chwili wsparcie inicjatywy “Szkoła dla gastronomii” wykazało około 60 pedagogów i pracowników administracji. – Jako nauczyciele wrażliwość na drugiego człowieka mamy wpisaną w codzienność. Najlepszą lekcją dla naszych uczniów jest teraz troska o siebie nawzajem tłumaczy inicjatorka akcji.

Słowa uznania dla podstawówki. Żyjemy w czasach znieczulicy, hejtu i dbania tylko o własny interes. Gdy jedni przyznają sobie nagrody, inni – tak jak szczecińscy pedagodzy – pokazują, że można. Jeśli w całej pandemii szukać jakichś pozytywów, to właśnie takich. Może to jakiś zalążek zrozumienia czym jest społeczeństwo obywatelskie?

Źródło: finanse.wp.pl, zdjęcie: Halfpoint/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie