Polityka i Społeczeństwo Sport

Piękny gest Arki Gdynia, klub reaguje na krytykę ws. pomocy uchodźcom. Ten mocny wpis trzeba przeczytać

Cała Polska na różne sposoby próbuje pomóc ukraińskim uchodźcom. Niestety, są osoby, którym się to nie podoba. Taką postawę w perfekcyjny sposób wypunktowała Arka Gdynia.

Od pierwszego dnia wojny Polacy zorganizowali się, by jak najbardziej pomóc uciekającym przed tragedią Ukraińcom. Od zbiórek darów, poprzez organizację noclegów po szczegóły, jak np. darmowe bilety komunikacji miejskiej – dajemy, jako naród, piękny przykład braterskiej postawy.

Pomagają także kluby sportowe. Przykładem może być Arka Gdynia, która umożliwiła ukraińskim dzieciom i młodzieży bezpłatne treningi w klubie a także zaprosiła uchodźców z Ukrainy na mecz z GKS Katowice. Piękny gest, ale pojawiły się jednostki, którym się nie spodobał. Pojawiły się komentarze, jakoby klub nie dbał o własnych kibiców, a oferuje benefity obcym. Arka w perfekcyjny sposób zareagowała na takie głosy.

Klub przypomniał w mediach społecznościowych, że Ukraińcy nie przyjechali do Polski na wakacje, a porzucili cały swój dobytek, by uciec przed zagrożeniem, a teraz żyją w niepewności, zdani na łaskę innych. Arka wyszła też do niezadowolonych ze specjalna propozycją, która powinna dać im do myślenia.

Poniżej cytujemy cały wpis, który pojawił się w klubowych social mediach. Warto go przeczytać i udostępnić, jeżeli mamy nieszczęście znać osobę, której wydaje się, że Ukraińcy przyjechali tu, by cynicznie korzystać z polskich dóbr.

Na Twój dom spadają bomby. Giną Twoi sąsiedzi i przyjaciele. Żegnasz się z mężem. On zostaje, by bronić miasta, w którym żyliście od trzydziestu lat. Pakujesz do samochodu trójkę dzieci i najpotrzebniejsze rzeczy w kilku walizkach. Pies musi zostać, nie zmieści się. Jedziecie przez kilkadziesiąt godzin w strachu i niepewności. Nie wiecie, czy kiedykolwiek wrócicie. Czy dzieci zobaczą jeszcze ojca i psa. Nie wiecie, gdzie będziecie spać jutro. Tysiąc kilometrów dalej zatrzymujecie się w obcym mieście. Trafiacie na salę gimnastyczną. Setki łóżek i osób, trzy łazienki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie